Запорізька єпархія УПЦ Московського патріархату порушила рівноправність громадян – прокуратура

Дата: 12 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Прокуратура відкрила провадження щодо Запорізької єпархії Української православної церкви Московського патріархату та щодо організації “Союз православний “Радомир”.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила речниця Генпрокурора Лариса Сарган.

Слідство вестиметься за статтею “Порушення рівноправності громадян залежно від релігійних переконань”. Підозрюваних поки немає, справу відкрито за фактом вчинення дій “окремими представниками Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ-МП), ГО “Союз православний “Радомир” та іншими невстановленими особами”.

“Представники Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ-МП, чим ображають почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями. Указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України”, – написала Сарган.

Лариса Сарган стверджує також, що представники цих релігійних організацій розповсюджують інформацію про необхідність об’єднання України з Росією та засуджують європейський напрямок розвитку України.

Слідство вестиме Управління Служби безпеки України в Запорізькій області.

Українська православна церква Московського патріархату на своєму сайті оприлюднила заяву митрополита Запорізького та Мелітопольського Луки. Митрополит дякує правоохоронцям за початок слідчих дій.

“Сподіваємося, що розслідування буде чесним і справедливим, і, нарешті, істина стане явною, доведе, що інформація розповсюджувана неохайними журналістами заснована лише на припущеннях і здогадках. Всім нам відомий вислів Еклезіаста про те, що “все пройде, пройде і це” – впевнені, що шум стихне, через безпідставність звинувачень, а нападки, перейдуть в інший формат, але все це лише загартує нашу віру, об’єднає всіх нас, заради збереження цілісності нашої Батьківщини”, – написав Лука.

4 січня запорізькі медіа повідомили, що в Запоріжжі священнослужителі Московського патріархату відмовилися відспівувати дворічного хлопчика, оскільки батьки хрестили дитину у церкві Київського патріархату.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: