Закон про реінтеграцію Донбасу не голосуватимуть, бо депутати “деформували” версію президента?

Дата: 18 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу потребує додаткових консультацій.

Про це повідомила на погоджувальній раді парламенту в понеділок перший заступник глави Верховної Ради Ірина Геращенко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Прошу вас звернути особливу увагу на те, що закон у другому читанні, за який у повному складі голосувала і фракція “Народного фронту” і “БПП”, щодо реінтеграції, нині потребує додаткових консультацій… тому просимо, щоб ви це врахували, коли ми говоримо про те, коли він має стояти на порядку денному, щоб тактично виграла Україна”, — сказала вона на погоджувальній раді парламенту в Києві в понеділок.

Як повідомляє Українська правда, віце-спікера доповнив глава фракції БПП Артур Герасімов. За його словами, консультації необхідні “до моменту утвердження санкцій проти країни агресора і звільнення наших заручників”.

Представник президента у Верховній Раді, депутат Ірина Луценко також пояснила, для чого потрібні консультації.

За її словами, законопроект зазнав багато правок, і від стратегії президента щодо мирного і дипломатичного повернення Донбасу під контроль української влади “залишилося дуже мало”.

“Тому закликаю вас дочекатися висновку юридичного управління і з розумінням поставитися до деформованої стратегії і закликаю, все ж таки, провести додаткові консультації для того, щоб цей законопроект мав такий вигляд, в якому вносив його президент”, — зазначила вона.

Водночас народний депутат від “Батьківщини” Андрій Сенченко написав на своїй сторінці у Фейсбук, що “Банкова вирішила зняти з розгляду цей закон, в зв’язку з тим, що депутати “понівечили” проект, виключивши з нього можливість торгівлі з окупованими територіями і пункт про легалізацію мінської угоди”.

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Документ визначає окремі території в Донецькій та Луганській областях окупованими. Кордон окупованих територій має визначати Міноборони за поданням Генштабу. За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.

У випадку введення воєнного стану в окремих районах Донецької та Луганської областей та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях.

Раніше правозахисники вимагали від Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони допрацювати законопроект про реінтеграцію Донбасу із залученням представників громадського суспільства, правозахисних, гуманітарних організацій та агентств ООН.

На їх думку, в документі залишаються статті, що можуть призвести до порушень прав людини. Зокрема, правоохоронці та військові отримають право застосовувати зброю, затримувати людей, перевіряти документи та проводити особистий догляд речей, а також проникати в житлові приміщення у невизначених “зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій”.

Крім того, в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини вважають, що законопроекту про деокупацію Донбасу не вистачає чіткості в питаннях захисту прав і свобод людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter