Закон про Нацполіцію створює поле для правопорушень – колишній юрист МВС

Дата: 23 Серпня 2016
A+ A- Підписатися
В Україні може відбутися певний відкат у захисті прав людини.
 
Таку думку висловив колишній юрист Нацполіції Михайло Каменєв.
 
“Причина цьому – нещодавня заява очільниці відомства, що нинішній Кримінально-процесуальний Кодекс України (прийнятий за часів Януковича) є занадто ліберальним. “Це поганий дзвіночок”, – вважає юрист.
 
Крім того він наголосив, що чинний Кодекс про адміністративні порушення (прийнятий ще за часів СРСР) застарів і містить просто абсурдні норми.
 
“Необхідно додати до КПК поняття кримінальних та адміністративних проступків. Прописати нормально процедури. Ввести поняття затримання по кримінально-процесуальному та адміністративному кодексах. Ніяких “запрошень”, “доставлень” (у відділ поліції – ред.) – це створює дуже широке поле для зловживань”, – пояснив Михайло Каменєв.
 
Він також зауважив, що люди не відрізняють так зване опитування від затримання, і у більшості випадків навіть не підозрюють, що можуть відмовитися.
 
Експерти наполягають, що законодавство має зобов’язати правоохоронців повідомляти громадян про таку опцію.
 
Михайло Каменєв вважає, що нормативно-правова база є дуже слабкою. Є лише закон про Нацполіцію, але немає підзаконних актів для його виконання. Нічим не регулюється застосування камер на одязі поліцейських, немає обмежень, яка інформація може зберігатися у їхніх базах даних і скільки вона там може бути по часу. Все це порушує приватність особи і створює широке поле для зловживань.
 
Раніше голова Нацполіції України Хатія Деканоїдзе висловила сподівання, що парламент підтримає “вдосконалення законодавства, що регламентує роботу українських поліцейських”.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: