Закон про індивідуальну амністію містить корупційні ризики

Дата: 11 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Законодавчі зміни щодо індивідуальної амністії не містять чітких критеріїв її застосування, тому існує можливість звільнити будь-яку особу без обмежень.

У відповіді на запит “Економічної правди” Міністерство внутрішніх справ зазначило, що згідно з проектом змін до Прикінцевих положень Закону України “Про застосування амністії в Україні” планується застосувати індивідуальну амністію до 49 осіб, про яких відомі лише їхні прізвища, ім’я, по-батькові та дати народження. Також немає відомостей, що мало місце кримінальне переслідування цих людей за громадську чи політичну діяльність.

Як повідомляють фахівці Головного слідчого управління МВС, ні в проекті Закону України, ні в пояснювальній записці до нього не наведено будь-яких інших відомостей про цих осіб, у тому числі щодо притягнення їх до відповідальності, засудження, статті кримінального чи іншого закону, якими передбачена відповідальність за правопорушення, які вчинені цими особами, за яких обставин вчинені ці правопорушення тощо“, – зазначено у відповіді.

Законопроектом пропонується також внести зміни до Прикінцевих положень Закону України “Про застосування амністії в Україні (щодо повної реабілітації політичних в’язнів)”, але в Законі України “Про застосування амністії в Україні” від 1 жовтня 1996 року № 392/96-ВР такі Прикінцеві положення відсутні. Фактично законопроектом пропонується внести зміни до зовсім іншого Закону України, а саме до Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про застосування амністії в Україні” (щодо повної реабілітації політичних в’язнів)” від 27 лютого 2014 року № 792-VII.

У МВС вважають, що доцільно було б внести зміни до назви законопроекту або розробити новий законопроект щодо індивідуальної амністії, де обгрунтувати необхідність її застосування щодо різних категорій осіб.

Також зазначається, що індивідуальна амністія не передбачатиме реабілітацію, яка вимагає перегляду справ, якщо вироки вже набули законної сили. У разі застосування реабілітації Верховна Рада фактично візьме на себе функції суду, чим порушить Конституцію України.

У МВС підкреслюють, що за відсутності законної процедури застосування індивідуальної амністії та будь-яких критеріїв для цього існуватиме можливість звільнити будь-яку особу без обмежень, що “містить серйозний корупційний ризик“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: