Заходи Національної стратегії з прав людини виконані лише на третину від запланованих

Дата: 05 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

За майже два роки впровадження Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини повністю виконано лише 22% заходів цього плану. Ще 10% заходів – виконані частково.

Такі результати моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини, зафіксовані станом на 30 червня 2017 року.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, звіт за результатами моніторингу був сьогодні оприлюднений Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).

Так, згідно з моніторингом УГСПЛ, із 402 заходів Плану дій з реалізації Нацстратегії були повністю виконані лише 88, що складає 21,9%. Крім того, 41 захід був виконаний частково (10,2%) та 171 захід знаходиться у стані виконання (42%).

Водночас 102 заходи станом на 30 червня не були виконані, що складає більше 25% від Плану.

Зокрема, у сфері забезпечення права на життя виконано лише 4 заходи з 17, а у сфері протидії катуванням та жорстокому чи принижуючому поводженню – лише 2 з 58.

У сферах забезпечення права на справедливий суд та права на приватність відповідно виконано 4 з 23 та 2 з 15 заходів.

І жодного заходу повністю не виконано у сфері забезпечення свободи думки і слова, вираження поглядів і переконань, доступу до інформації та вільного розвитку особистості.  

Приблизно на 30% виконані заходи із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та з попередження і протидії дискримінації.

Найбільше заходів Плану дій виконано у сфері забезпечення права на працю та соціальний захист (58,8%) і прав дитини (39%).

“Минуло два роки, а рівень виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини не просто невтішний, він демонструє те, чого ми всі так боялися, – Нацстратегія перетворюється у викладену на папері декларацію про наміри”, – зазначив на презентації представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко.

Він переконаний, що через таке становище експертне середовище втрачає інтерес до цього документу.

“Коли ти працюєш над досягненням поставлених завдань і при цьому не бачиш жодної реакції чи реакцію “щоб було”, то руки опускаються і у правозахисному середовищі, і в неурядових організаціях”, — шкодує представник Омбудсмана.

За його словами, щоб вивести процес імплементації Нацстратегії на новий рівень, потрібно інтенсифікувати діалог між правозахисним середовищем та державними органами влади.

Переглянути та завантажити звіт а результатами моніторингу імплементації Національної стратегії можна тут. 

У свою чергу виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко наголосив, що рекомендації виконавцям Плану дій, які надавали експерти протягом минулого року, в більшості випадків не були прийняті до уваги. Тому було прийнято рішення щодо зміни формату презентації результатів моніторингу. На сайті Громадської платформи “Національний індекс прав людини” створена база, у якій можна ознайомитися з актуальним станом виконання Плану дій.

“Великі сподівання покладаємо на робочу групу при Комітеті ВРУ з прав людини, яку було створено з метою посилення контрольної та законопроектної функцій Комітету щодо забезпечення урядом України стратегічних напрямів, визначених Нацстратегією.  Це не лише додатковий контроль, а й можливість супроводження відповідних законопроектів у парламенті“, – сказав Бущенко.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: