Захистити від економічного насильства: Мін’юст “притисне” неплатників аліментів

Дата: 10 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції України розробило законодавчі зміни, які мають посилити тиск на батьків, які не сплачують аліментів на дитину.

Про це міністр юстиції Павло Петренко заявив сьогодні під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Розробили зміни до законодавства, які передбачають посилення прав дітей і захист їх від фактично економічного насильства з боку тих батьків, які ухиляються від своїх обов’язків”, – сказав Петренко.

Він зазначив, що Мін’юст пропонує народним депутатам затвердити такі законодавчі зміни вже найближчими пленарними тижнями.

“Перша новація, яку ми пропонуємо, – запровадження заборони на виїзд за кордон тим особам, які злісно ухиляються від виплати аліментів, – більше ніж шість місяців. Не платиш аліменти – нічого їздити за кордон, на відпочинок, на острови”, – розповів він.

За словами глави Мін’юсту, батьків, які ухиляються від виплати аліментів, планують позбавити можливості давати згоду на виїзд дитини за кордон з тим із батьків, хто виконує свої обов’язки.

“Є така сумна статистика, коли мами вимушені відкликати з органів юстиції рішення судів, тому що батько, який не сплачує аліментів, ще й шантажує: хочеш поїхати з дитиною на море – не подавай на мене до суду, тоді я дам тобі згоду на виїзд за кордон на тиждень на море”, – пояснив ситуацію Петренко.

“Ми пропонуємо, щоб така норма давала можливість мамі, яка живе з дитиною, не бути заручницею шантажу, а виїжджати на лікування та відпочинок із дитиною до одного місяця”, – додав він.

Міністр також розповів, що пропонується позбавити неплатників аліментів права керувати транспортним засобом і права на мисливську зброю.

Крім того, він зазначив, що напрацьовані зміни до законодавства передбачають суспільно корисні роботи для тих, хто не сплачує аліментів.

“Є такі злісні неплатники аліментів, які начебто дуже бідні і безробітні, при цьому все оформляють на родичів або свої підставні компанії. Ми пропонуємо, щоб ті, хто не платить аліментів понад 12 місяців, рішенням суду притягувалися для суспільно корисних робіт на користь громади. А таких робіт дуже багато – прибирання вулиць, фарбування будинків, прибирання кладовищ”, – розповів глава Мін’юсту.

За його словами, гроші за виконання таких робіт неплатниками аліментів спрямовуватимуть на рахунок дитини для погашення боргу з аліментів.

Окрім цього, в Мін’юсті пропонують звільнити батьків, які подають позов до суду у зв’язку з невиплатою аліментів, від сплати судового збору.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: