Захист Сущенка просить визнати його політв’язнем

Дата: 13 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Захист незаконно заарештованого у Росії українського журналіста Романа Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.

Про це у себе в Twitter написав адвокат Марк Фейгін.

“Ми ведемо переговори з правозахисними організаціями, російськими і міжнародними про визнання статусу Романа Сущенко як політв’язня”, – написав Фейгін.

За словами адвоката, наймасштабніші події на захист журналіста Романа Сущенка ще попереду.

Він повідомив, що в четвер вилітає на Форум вільної Росії у Вільнюсі. Фейгін підкреслив, що визволення українського журналіста Сущенко обов’язково стане темою для обговорення.

Як відомо, кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом. Його звинуватили у шпигунстві, заявили, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку в перші дні було відмовлено в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві. Сущенко провини не визнає.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter