Україна нижче Гондурасу за рівнем представлення жінок у парламенті – Кислиця

Дата: 10 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

За 25 років незалежності Україна ще не сягнула рівня деяких країн Африки в окремих питаннях рівноправ’я, зокрема, щодо представлення жінок у парламенті.

Про це заступник глави МЗС Сергій Кислиця написав на своїй сторінці у Facebook.

Посилаючись на публікацію у провідній кенійській газеті Star від 8 квітня, Кислиця пише про сміливе рішення кенійського верховного судді Джона Матіво щодо необхідності імплементації парламентом на практиці закону цієї країни стосовно правила двох третин ґендерних квот на виборні посади.

“На це парламенту дається 60 днів, в іншому випадку йому загрожує розпуск. Вже чую бундючні вигуки: “Ми ж не Африка!” Справді, ми не Африка. Україні пощастило з географічною ситуацією (якщо не рахувати сусідство із Росією), кліматом і ще багато з чим. Не пощастило лише з самозакоханими мачо-героями, які вважають, що місце жінки – біля плити або дитячої колиски, у кращому випадку – на городі чи на базарі, але ні в якому разі не в парламенті чи ще якихось керівних органах”, – написав він.

За його словами, якщо парламентарі Кенії дослухаються до судді Матіво, то Кенія скоро підніметься з 55-го місця у світі (статистика Міжпарламентського союзу за 1 березня 2017 р.) якщо не до першого, то ймовірно до другого десятку країн за чисельністю жінок у національному парламенті.

Згідно з останніми статистичними відомостями Міжпарламентського союзу, Україна на 145-й позиції у світі зі 190 країн за чисельністю жінок у національному парламенті.

“Немає жодної європейської країни, де б ситуація із представленістю жінок у національних парламентах була гіршою, ніж в Україні. Ну хіба що Вірменія, яка станом на 1 березня цього року посідала 160-ту позицію. А що ж там з Гондурасом, над яким так люблять потішатися в Україні? Там, звісно, не такі добрі справи як у Кенії. Гондурас скромно ділить 63-тю позицію із Канадою і Францією… Запрягайте, хлопці, коней: ще 82 позиції – і ми маємо шанс наздогнати кампанію із Гондурасу, Франції і Канади!” – додав він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: