За рік в Україні зросла кількість тих, хто обирає свободу замість достатку — дослідження

Дата: 05 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

За даними всеукраїнського дослідження про ситуацію з правами людини, за рік в Україні зросла кількість тих, хто готові до матеріальних труднощів заради збереження своїх прав — з 35% до 38%.

Про це сьогодні під час прес-конференції “Виклики та пріоритети в діяльності Офісу Омбудсмана, 2018-2020 роки” розповіла Людмила Янкіна, керівниця проектів Центру інформації про права людини. 

Експертка представила дані другої хвилі загальнонаціонального соціологічного опитування, згідно з якими найбільш свободолюбивими регіонами виявилися Донбас і Центр. Тут 43% респондентів не готові поступитися державі своїми правами та свободами заради збереження матеріальних благ. Водночас на Півдні та на Сході таку позицію поділяє менше третини опитаних.

%%GALLERY%%

Незмінним в уявленні українців залишився рейтинг ТОП-3 найефективніших способів захисту своїх прав. Перше місце посіло звернення до ЗМІ, друге — до Європейського суду з прав людини, а третє — варіант “Узагалі немає ефективних способів відстояти свої права”.  

Людмила Янкіна

Цього року в ТОП-10 також увійшло звернення до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Цікаво, що Омбудсман обігнав суд, поліцію та прокуратуру. За рік кількість людей, які сказали, що звернення до Уповноваженого це ефективний спосіб захисту своїх прав, суттєво збільшилася  з 5 до 10%“, — додала Людмила Янкіна. 

За її словами, на відміну від минулого року, цього року в десятку увійшло також звернення до неурядових організацій  14% опитаних вказали цей спосіб як ефективний, ще 11% вважають дієвим способом захисту своїх прав проведення мітингів та протестів.    

ДОВІДКА

Опитування проведене Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Для порівняння наведені дані опитування, проведеного з 22 жовтня по 6 листопада 2016 року Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс” в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих територій.  Опитано 2002 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter