За п’ять років з району бойових дій на Донбасі вивезли понад півтори тисячі тіл військових

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У межах гуманітарного проекту “Евакуація-200” за п’ять років збройного конфлікту на Донбасі пошуковці вивезли з району бойових дій 1736 тіл українських військовослужбовців. 

Про це розповів начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України полковник Олексій Ноздрачов, передає “Укрінформ”. 

865 тіл військових уже транспортували до місць остаточного поховання та передали родичам. Досі, за словами Ноздрачова, зниклим безвісти вважають у ЗСУ 71 військового. За весь період АТО та ООС у Збройних силах на облік як безвісти зниклих поставили 525 людей. Водночас військовий зауважив, що наразі в експертів уже є 28 позитивних результатів ДНК.

“Це надає нам можливість зменшити кількість захисників, які вважаються безвісти зниклими”, – зазначив він. 

Як відомо, ще в липні минулого року Верховна Рада  проголосувала за Закон “Про статут осіб, зниклих безвісти”, проте до сьогодні його положення так і не виконуються чиновниками. На початку березня цього року парламентський комітет з прав людини надіслав відкритого листа до прем’єра Володимира Гройсмана з вимогою звітувати про поточний стан виконання документа, адже бездіяльність уповноважених міністерств обурює не тільки активістів, але й родичів зниклих безвісти на Донбасі людей.

Центр прав людини ZMINA докладно писав про те, що відбувається з пошуком зниклих безвісти в Україні. 

ДОВІДКА. Гуманітарний проект “Евакуація 200” працює в Україні з вересня 2014 року. Відділ цивільно-військового співробітництва, який координує проект, сприяє слідчим органам, співпрацює з органами державної влади, зокрема закладами судової експертизи Мінохорони здоров’я, Нацполіцією, Червоним Хрестом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: