За останній рік Київ став доступнішим для незрячих лише в одному місці – експертка

Дата: 04 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

За останній рік у Києві єдиною помітною зміною в інфраструктурі для незрячих людей став наземний перехід біля ЦУМу на Хрещатику.

Про це активістка громадської організації “Генерація успішної дії” Юлія Сачук розказала в ефірі “Громадського радіо”.

Юлія Сачук

“Забезпечення транспортної інфраструктури міста, напевно, є більш першочерговою потребою. Тактильна плитка забезпечує безпеку життя, озвучений транспорт (під’їжджає тролейбус чи автобус, який говорить номер маршруту) потрібен не тільки незрячим людям, а й багатьом людям похилого віку. За десять років у Києві мені тільки один раз вдалося почути такий тролейбус. Це було так, як вперше піти в гори. Вперше я самостійно, без сторонньої допомоги скористалася громадським транспортом”, – розповідає вона.

Основне завдання для поліпшення інфраструктури незрячих – це доступний транспорт, облаштування тактильною плиткою, а також озвучення світлофорів, зауважує Юлія Сачук.

За її словами, в деяких українських містах усе це вже працює.

“У Луцьку є результати. Там є і озвучення транспорту, і унікальний волонтерський проект Braille Studio — друк книг шрифтом Брайля для незрячих людей. Студія функціонує в Луцьку, але книгами ми забезпечуємо всі школи України”, – зазначає експертка.

За даними організації, сьогодні в Україні живуть від 70 до 300 тисяч незрячих.

Але, за словами Юлії Сачук, чіткої державної статистики з цього питання немає.

“Це є однією з причин, чому держава не може розробити відповідні програми для захисту прав незрячих”, — наголошує експертка.

Раніше в Києві представили мобільний додаток, який допомагає незрячим орієнтуватись у просторі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter