За минулий рік в Україні провели понад 70 тисяч масових акцій – МВС

Дата: 03 Травня 2018
A+ A- Підписатися

За 2017 рік на території України провели 72 тисячі масових акцій.

Про це сьогодні на круглому столі “Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики” повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, передає кореспондент Центру інформації про права людини. 

До списку віднесли акції різного роду: від перекриття доріг жителями сіл до таких масштабних подій, як Євробачення. Шевченко також додав, що за три роки в Україні суттєво змінився рівень безпеки під час масових зібрань: до охорони громадського порядку залучається більше правоохоронців. При цьому протягом року майже 1,5 тисячі з них отримали травми під час таких акцій.  

“Не кожна акція стає заворушенням, але нинішній рівень політичної напруги та війна, що триває, впливають на загальний стан людей. У нас низький психологічний поріг на застосування зброї навіть у побутових конфліктах, тому ми слідкуємо, щоб на акції не потрапляли люди зі зброєю. Також не слід забувати про операції країни-агресора, направленні на дестабілізацію мирних зібрань”, – зауважив речник.

За даними МВС, загалом у зібраннях узяли участь майже 30 мільйонів українців.

Нагадаємо, що останнім часом в Україні почастішали випадки нападів праворадикалів на масові акції. Тільки цього року на марші 8 березня у Києві від нападів постраждали щонайменше п’ятеро людей.

Після атак директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук закликала поліцію розслідувати всі факти насильства.

“Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності”, – підкреслила вона.

З подібною заявою виступили і в організації Freedom House, де підкреслили, що після закінчення акцій напади продовжуються.

“У деяких випадках, як в Ужгороді, напади на учасників демонстрацій продовжилися навіть по закінченню маршу в очевидній спробі залякати учасників від подальшого подання скарг до поліції. Багато учасників продовжують отримувати погрози і бояться звертатися за допомогою до правоохоронців”, – ішлося в заяві.

Пізніше в Amnesty International заявили, що в Україні праворадикали перебирають на себе державну монополію на насильство.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: