За сто днів повномасштабної війни в Україні правоохоронці зафіксували понад 22,5 тисячі злочинів, які вчинили росіяни

Дата: 03 Червня 2022
A+ A- Підписатися
За час повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну правоохоронці загалом зареєстрували 22 678 злочинів.
 
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
 

“Злочини агресії та воєнні злочини: зареєстровано 15 446 злочинів. З них: 14 935 – щодо порушення законів та звичаїв війни, 59 – щодо планування, підготовки або розв’язання та ведення агресивної війни, 18 – щодо пропаганди війни“, йдеться у повідомленні.

Ще 434 випадки кваліфікували за іншими статтями. 

Кількість підозрюваних у скоєнні цих злочинів становить 623.

Крім того, наразі зареєстровано 7 232 злочини проти національної безпеки, зокрема 4 941 щодо зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України, 1 037 щодо державної зради, 923 щодо колабораційної діяльності, 36 щодо пособництва державі-агресору, 62 щодо диверсій тощо.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter