За понад рік повномасштабної війни окупанти здійснили 341 атаку на систему охорони здоров’я

Дата: 17 Березня 2023
A+ A- Підписатися

З початку повномасштабного вторгнення російські війська 341 раз атакували медичні заклади України. У результаті цих атак 243 заклади пошкоджені, а 34 – повністю зруйновані.  

Про це повідомляє Український центр охорони здоровʼя. 

Фото: Getty Images

“Оскільки один і той самий медичний заклад може бути атакований кілька разів, то важливо фіксувати й кількість пошкоджених закладів, і кількість самих атак”, – наголосили у повідомленні. 

Найбільше пошкоджень та атак зазнали установи у Харківській, Донецькій, Київській та Луганській областях.

У МОЗ пояснили, що медична система – це не лише великий державний механізм, будівлі лікарень, аптек, пологових будинків та сучасне обладнання. Насамперед це люди. За рік російські військові вбили 106 медичних працівників. З них 33 загинули на робочому місці. 

Раніше ZMINA писала, що з 1 березня поточного року в Україні набрали чинності нові будівельні норми “Будинки та споруди. Заклади охорони здоров’я”, що передбачають низку поліпшень для пацієнтів та медиків. Зокрема, враховують принципи безбар’єрності, інклюзивності, а також норми організації цивільного захисту та енергоефективності. 

Нагадаємо, що внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ в Україну щонайменше 4 497 закладів соціальної сфери, освіти та охорони здоровʼя зазнали прямих збитків, сума яких перевищує $10 мільярдів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: