За перший квартал року правозахисники зафіксували щонайменше 11 випадків насильницьких викрадень українців у Херсонській та Запорізькій областях
За перший квартал 2024 року правозахисники зафіксували щонайменше 11 випадків насильницьких викрадень місцевих жителів росіянами на території частини окупованих Херсонської та Запорізької областей, троє з викрадених – кримські татари.
Про це йдеться у звіті Кримськотатарського ресурсного центру “Аналіз порушень прав людини в окупованому Криму.”
Так, окупанти викрали:
- 31 січня на Херсонщині нібито агентку СБУ, завербовану в Миколаєві (дані уточнюються);
- Віталія Дятленка, який нібито готував “теракт” щодо одного з представників російської влади на території Запорізької області;
- жителя Мелітополя Запорізької області Дениса Петранова, якого звинувачують в участі в “терористичному об’єднанні”;
- Аміну Кадирову, яку підозрюють в участі в “батальйоні імені Номана Челебіджихана”;
- у Запорізькій області – трьох жителів окупованого Мелітополя – Ділявера Куршутова, Ольги та Геннадія Капралових;
- у Херсонській області 7 березня – журналіста Геннадія Осьмака за нібито публікацію матеріалів про “батальйон імені Номана Челебіджихана”;
- 11 березня у Генічеську – місцевого жителя за начебто активну участь у цьому ж батальйоні;
- жителя Олешок Херсонщини нібито за підготовку теракту;
- Біляла Абдурахманова, жителя окупованої Херсонщини за нібито активну участь у “батальйоні імені Номана Челебіджихана”.
Водночас за перший квартал 2024 року правозахисники зафіксували щонайменше один випадок незаконного проникнення в житло в Херсонській та Запорізькій областях: наприкінці січня окупанти провели обшук в Аміни Кадирової.
За цей же період зафіксовано щонайменше 9 випадків арештів на окупованих частинах Херсонської та Запорізької областей, три з них – щодо представників корінного кримськотатарського народу.
Раніше голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв в інтерв’ю “Суспільному” повідомив, що росіяни утримують щонайменше 33 українців, яких звинувачують у причетності до “кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана”.
За його словами, окупанти намагаються залякувати більше проукраїнськи налаштованих громадян, які живуть на окупованих територіях, і продемонструвати ефективну роботу спецслужб Росії та звітувати перед своїм командуванням, що вони активно працюють у Криму.
Детальніше про цей тип кримінального переслідування ZMINA пояснила англійською та українською мовами.