За минулу добу на Харківщині росіяни вбили одну людину та поранили ще двадцятьох
“Всього за добу внаслідок російської агресії – 20 поранених: Харків – 2; Лозова – 8, смт. Шевченкове – 6; с. Донець, Балаклійської громади – 1; Руські Тишки – 1, Дергачі – 2. На жаль, загинула 66-річна жінка у Дергачах“, – написав голова ОВА.
Він додав, що за минулу добу російські окупанти із реактивних систем залпового вогню обстріляли Олексіївку, Салтівку. Увечері через потрапляння боєприпасу в Харкові горіли павільйони одного з ринків міста.
По області боєприпаси влучали у Дергачах, Малій Данилівці, Чугуївському районі, Циркунах – рятувальники гасили пожежі у приватних домоволодіннях.
Ракетний удар фактично знищив Лозівський Будинок культури. Вночі окупанти обстрілювали Золочівську громаду, горіли житлові будинки.
Загалом на Харківщині росіяни намагаються утримати зайняті рубежі. Найгарячіше на Ізюмському напрямку. Але наші бійці ЗСУ тримають позиції і не дають ворогу просуватися вперед.
Раніше повідомлялося, що внаслідок обстрілів російських війська на Луганщині 20 травня загинули шестеро людей, а на Донеччині – троє мирних жителів.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.