За добу на Миколаївщині окупанти поранили пʼятьох людей, серед яких – дитина

Дата: 12 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

11 вересня на Миколаївщині п’ятеро людей зазнали поранень унаслідок російських обстрілів. Серед них – одна дитина. Крім того, у селищі міського типу Березнегуватому загинув чоловік.

Про це повідомила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва та Головне управління ДСНС у Миколаївській області.

“За чергову добу в області зареєстровано дві пожежі, які виникли внаслідок бойових дій. 11 вересня через влучання боєприпасів горіли житловий будинок у селищі міського типу Березнегувате Баштанського району та два складських приміщення наземного зберігання зерна в місті Вознесенськ. У першому випадку загинув господар, ще один чоловік отримав травми”, – йдеться в повідомленні ДСНС.

Також на місцях працювали правоохоронці.

За словами Замазєєвої, під удари потрапили населені пункти Вознесенського, Баштанського та Миколаївського районів. Обстріли зафіксовано на території Первомайської, Інгульської, Широківської, Вознесенської та Березнегуватської громад.

“На Миколаївщині ворог завдав ракетного удару по сільгосппідприємству, розташованому на території міста Вознесенськ. Уламками пошкоджено щонайменше 40 житлових будинків. П’ять осіб отримали поранення, серед них дитина”, – написала вона.

За даними Офісу генерального прокурора, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 383 дитини загинули та понад 747 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Ці цифри не є остаточними, оскільки триває робота з їхнього встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Найбільше дітей постраждали в Донецькій області – 390, у Харківській – 209, Київській – 116, Миколаївській – 72, Чернігівській – 68, Луганській – 61, Херсонській – 55, Запорізькій – 46, Дніпропетровській – 26.

Через бомбардування та обстріли російськими військами пошкоджені 2480 закладів освіти, 289 з них зруйновані повністю.

Напередодні повідомлялося, що в Україні зниклими безвісти вважаються 236 дітей, ще щонайменше 7 343 дитини незаконно депортовано до РФ. Водночас українські служби знайшли 5 391 дитину, а 55 змогли повернути додому.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter