За час повномасштабної війни в Україні кількість укриттів збільшилася на 42 тисячі – МВС
З кінця 2022 року кількість захисних споруд в Україні збільшилася втричі, наразі їх функціонує понад 62 тисячі. До повномасштабного вторгнення їх було близько 20 тисяч.
Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.
За словами директора департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій Віктора Вітовецького, оновлені й вимоги до конструктивних елементів укриттів. Це відбулося в результаті змін на рівні законів та підзаконних актів, ініційованих МВС.
Зокрема, якщо йдеться про протирадіаційні укриття або сховища, то МВС і ДСНС спільно з Мінінфраструктури та Міноборони було визначено показник, наприклад, надмірного тиску ударної хвилі в 100 кілопаскалів.
“Це достатньо великий тиск, але він обумовлений застосуванням сучасних зразків зброї, які Росія постійно застосовує проти громадян України“, – зазначив Вітовецький.
Також зміни торкнулись таких показників, як висота захисної споруди. Оскільки ще за радянських часів було прийнято стандарт висоти 1,9 метра, то наразі вона збільшена і тепер повинна становити не менше 2,5 метра.
Директор департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України додав, що рятувальники разом з поліціянтами постійно перевіряють стан укриттів і сховищ.
Найрозповсюдженішими порушеннями, на які вони вказують, є відсутність місць для сидіння, питної води, другого або аварійного виходу з укриття.
Після зауважень власники й балансоутримувачі укриттів усувають недоліки.
Модернізували також і загальнодержавну систему централізованого оповіщення громадян про загрози. За словами Вітовецького, наразі триває процес модернізації регіональних і місцевих автоматизованих систем оповіщення.
Нагадаємо, у жовтні минулого року Міністерство освіти і науки визначило, як саме будуть використані 5 мільярдів гривень, виділених на облаштування укриттів у навчальних закладах. Ці кошти планують спрямувати на будівництво 77 укриттів у восьми прикордонних та прифронтових регіонах.
Раніше ZMINA писала, що станом на початок нового навчального року (у вересні 2024 року) близько 1800 українських шкіл залишалися без укриттів. Водночас будівництво нових укриттів не в усіх випадках дозволить повернути учнів до класів.