За час повномасштабної війни Норвегія допомогла евакуювати 3 тисячі українських пацієнтів разом з їхніми родичами
З початку повномасштабної війни РФ проти України Норвегія активно долучилася до європейської ініціативи з евакуації українських пацієнтів, забезпечивши транспортування близько 3 тисяч пацієнтів разом з їхніми родичами до медичних закладів у різних країнах Європи.
Про це повідомляє міністерство оборони Норвегії.

У відомстві також розповіли, що реалізація цього проєкту стала можливою завдяки співпраці міністерства оборони Норвегії та авіакомпанії “Скандинавські авіалінії” (SAS).
Починаючи з 2022 року спеціально обладнані літаки Норвегії, які виконують функцію мобільної інтенсивної терапії, забезпечили перевезення пацієнтів до лікарень у 10 країнах Європи.
У вересні 2024 року уряд Норвегії вирішив продовжити цю програму до квітня 2025 року, виділивши для її реалізації близько 9,5 мільйонів доларів. Програма передбачає використання літака, який продовжить транспортування тяжкопоранених і хворих українців, що потребують висококваліфікованої медичної допомоги.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре підкреслив важливість цієї ініціативи, зазначивши, що вона спрямована на підтримку людей, які потребують спеціалізованого лікування, недоступного в Україні через воєнні дії. Він наголосив, що переобладнаний літак SAS, який виконує цю місію із серпня 2022 року, продовжить свою роботу навіть після того, як попередня угода з ЄС мала завершитися в листопаді 2024 року.
Норвегія також прийняла у своїх лікарнях 400 пацієнтів з України. Загалом майже половину евакуйованих з України пацієнтів перевезли саме норвезьким літаком. Серед них переважають онкохворі, люди з бойовими пораненнями та важкими опіками. Після прибуття до Польщі пацієнтів розподіляють у лікарні по всій Європі.
Нагадаємо, що кожен третій із 65 тисяч українських біженців, які проживають у Норвегії, не планує повертатися до України.
Позиція українців, які поки що не впевнені, чи хочуть повертатися додому, залежить від того, як довго триватиме війна та якою Україна буде після війни, кажуть дослідники громадської думки.