За програмою Мінрегіону отримали житло лише 63 сім’ї переселенців

Дата: 19 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

З осені 2017 року житло за державною програмою “Доступне житло” отримали 63 сім’ї з числа переселенців.

Про це представниця Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Алла Толстова повідомила 18 квітня на засіданні Комітету ВР з прав людини, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Після того як в минулому році у нас запрацювала програма “Доступне житло”, Мінрегіон надав бюджетний запит в 1 мільярд гривень тільки на цю програму. І ми отримали в серпні місяці в законі про бюджет на 2017 рік 30 млн гривень. Були проведені дві міжвідомчі комісії по відбору об’єктів. З цих 30 млн гривень, які були повністю освоєні, отримала житло 91 сім’я, з яких 63 сім’ї – це ВПО”, – зазначила Толстова.

Голова комітету Григорії Немиря при цьому зауважив, що за статистикою в Україні сьогодні є 1 млн 250 тис. сімей ВПО.

Толстова додала, що категорія ВПО була включена у програму “Доступне житло” минулого року, але у програмі можуть брати участь і громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, і учасники АТО.

Григорій Немиря також запитав у присутнього на комітеті заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Георгія Туки, чи ведеться якась статистика щодо того, скільки виділяє на житло для переселенців Україна і скільки на ці потреби надходить допомоги від іноземних донорів.

“Кожного дня я читаю у ЗМІ, що уряд Німеччини виділив 50 млн на будівництво житла для ВПО, уряд Японії, уряд Швейцарії, навіть маленькі балтійські країни щось виділяють… Чи є якась пропорція, скільки виділили уряди інших країн і скільки виділив уряд України?” – запитав Немиря.

Георгій Тука відповів, що урядом України на вирішення житлових потреб переселенців “не отримано жодного долара та жодного євро”.

За його словами, “ці кошти виділяються цільовим чином під різні програми, а не на вирішення житлових потреб”.

“Наприклад, Український фонд соціальних інвестицій непогано працює з коштами KfW (німецький державний банк, який фінансує програми розвитку по всьому світу – ред.). Вони ремонтують дитячі садки, школи, але вони не займаються вирішенням житлових проблем”, – зазначив Тука.

Він погодився з головою парламентського комітету, що координація роботи з донорами, зокрема у сфері допомоги із забезпечення житлом переселенців, потребує поліпшення.

Нагадаємо, 20 вересня 2017 Кабмін прийняв постанову, яка розширила дію державної програми “Доступне житло” на переселенців та учасників АТО.

Для цих двох категорій за програмою передбачена можливість отримати державну підтримку у розмірі 50% на придбання житла.

Для внутрішньо переміщених осіб передбачено право на участь у програмі за умови, що вони не мають у власності житла, яке знаходиться на підконтрольній території України.

Також за цією програмою можуть отримати допомогу в розмірі 30% вартості житла громадяни, які перебувають на квартирному обліку, та ті, хто володіє житловою площею, що не перевищує 13,65 кв. м.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter