З початку року зафіксували 23 напади на журналістів – НСЖУ

Дата: 03 Травня 2019
A+ A- Підписатися

З початку року в Україні експерти Національної спілки журналістів зафіксували 23 напади на працівників медіа. 

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті спілки. 

Лише за два перших місяці весни в НСЖУ зафіксували 10 фізичних атак: три атаки в Києві та області, два напади сталися на Волині, а на території Західної України сталося ще три інциденти, а саме на Закарпатті, Буковині та Івано-Франківщині. Експерти наголошують, що за цей час атак зазнавали й працівники медіа в Одесі і Житомирі. 

“Одразу два напади на журналісток, що трапилися 10 березня на Закарпатті та Буковині, сталися через конфлікти на релігійному підґрунті. Кореспондентка видання “Буковина online” Галина Єреміца, яка, до речі, не вперше повідомляє про перешкоджання професійній діяльності під час зйомки на території храмів, цього разу постраждала в селі Рингач, що на Закарпатті. Місцевий священик під час зборів громади напав на журналістку, забравши в неї мобільний телефон, на який велася зйомка, і заховав його до кишені. Ще одна подібна ситуація трапилася із журналісткою видань “Заставна сьогодні” та “Буковина онлайн” Ольгою Шендировською на території храму села Добринівці Чернівецької обл. Під час зборів вірян агресивно налаштований чоловік накинувся на Ольгу, почав виштовхувати журналістку за межі церкви”, – розповідають про напади на території Західної України експерти. 

Згадали в НСЖУ і про перешкоджання журналістській діяльності під час президентських виборів. Хоча сам перебіг президентських виборів не спричинив відчутної активізації агресії проти журналістів, зазначають експерти, проте 31 березня, у ніч після першого туру голосування, Володимир Роменський, журналіст російського телеканалу “Дождь”, повідомив про перешкоджання професійній діяльності біля будівлі Центрвиборчкому.

“Агресивно налаштовані молодики зі словами “Їдь у свою Росію” виштовхали знімальну групу з площі. Свої дії вони пояснили тим, що журналіст нібито знімав негативний сюжет для російських медіа”, – розповіли вони. 

Водночас до переліку порушень у НСЖУ не занесли два інциденти відкритої ворожнечі щодо ЗМІ, які сталися 22 квітня з журналістами телеканалів NewsOne та “1+1” під час акції подяки Петрові Порошенку за п’ять років роботи на посаді президента України:

“Учасники зібрання обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки. Також агресивні прихильники Петра Порошенка освистали знімальну групу телеканалу “1+1”: завадили журналістам зняти сюжет вигуками “Ганьба!”, “Ганьба “плюсів!” і “Журна*люхи!”, один з демонстрантів ударив по телекамері”.

На думку юристів з партнерських громадських організацій, які також збирають факти порушення свободи слова, очевидним є факт перешкоджання журналістській діяльності, але результатом дій протестувальників не стала суспільна небезпека.

Як відомо, за підсумками першого кварталу 2019 року експерти Інституту масової інформації зафіксували 72 порушення свободи слова. Українські журналісти стикаються з побиттями, стеженням та навіть кібератаками.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: