З нового року українці повинні сортувати сміття

Дата: 03 Січня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні з 1 січня 2018 року заборонено захоронення необроблених побутових відходів. Окрім цього, відтепер українці повинні сортувати сміття.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу “112 Україна”.

Відповідні зміни до закону України “Про відходи” були додані ще 2012 року. Згідно з ними, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів.

“Тепер полігонам заборонено приймати сміття гамузом. Передбачають, що на сортувальних лініях його будуть розділяти на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне”, – йдеться у сюжеті.

Водночас, за словами начальника управління благоустрою територій Максима Барінова, громадяни поки що мають розділяти сміття на суху та вологу фракції.

“Волога фракція — це те, там де рештки від кухні, і суха фракція — там все: жесть, пластик, папір, поліетилен, пет. Але якщо ми хоча б пет-пляшки будемо виймати з побутових відходів, то кількість відходів значно зменшиться”, – говорить Барінов.

Активісти рекомендують сортувати відходи хоча б за мінімальними європейськими нормами на чотири види: папір, пластик, метал і скло.

За невідсортоване сміття передбачені штрафи. Так, Максим Барінов зазначив, що для населення штраф складатиме від 340 до 1360 гривень, для юридичних осіб – від 850 до 1700 гривень.

Водночас міністр екології і природніх ресурсів Остап Семерак вважає ці штрафи “непомітними”. “Будемо просити парламент суттєво переглянути ті норми, які передбачені в адміністративному кодексі, можливо, стосовно деяких порушень потрібно перекваліфікувати і в кримінальну відповідальність”, – підкреслив він.

Згідно з законом, небезпечні відходи мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам,  що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Перевезення побутових відходів має здійснюватися спеціально обладнаними транспортними засобами. Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах відтепер визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту.

Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах та звалищах.

Під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається  пропозиціям,  що передбачають більший ступінь перероблення чи утилізації побутових відходів.

Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах. Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: