З державного архіву у Сімферополі могли вилучити матеріали
Державний архів у Сімферополі закривали нібито на “оцифрування”, але експертка вважає, що часу для цієї процедури було замало.
Експерти зазначають, що під час окупації Криму постраждали не лише об’єкти культурної спадщини, але й інші форми збереження артефактів – зокрема, у небезпеці опинилися архіви.
Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України Київського університету ім. Грінченка Марина Будзар розповідає, що у 2014 році, буквально за тиждень після проведення так званого “референдуму”, був закритий державний архів у Сімферополі, у якому зберігаються дуже важливі документи і який був у доброму стані щодо історичних джерел.
“Це було зроблено нібито для переведення “у цифру” всіх документів. Але я особисто знала матеріальні можливості цього архіву – це неможливо було би зробити за три-чотири місяці. Через чотири місяці архів був відкритий, і було проголошено, що перевід “у цифру” відбувся. Але люди, з якими я говорила, були переконані, що просто з архіву за цей час вилучалися певні документи”, – говорить Будзар.
Нагадаємо, правозахисники повідомляли, що кримський заповідник “Херсонес” може втратити цінні знахідки, архіви та нерухомість. Існує загроза закриття відділу заповідника, який міг забороняти будівництво на території історичних пам’яток.