З Афанасьєвим немає зв’язку, можливо, він у ШІЗО – адвокат

Дата: 05 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Зараз українець Геннадій Афанасьєв, який відбуває покарання в ІК-25 Сиктивкара, вже може перебувати у штрафному ізоляторі (ШІЗО).

З ним немає зв’язку, заявив у коментарі “Радіо Свобода” його адвокат Олександр Попков.

“Проблеми в колонії у нього (Афанасьєва – ред.) не закінчуються, він зазнає утисків. Йому було оголошено чотири стягнення, ще про два він здогадувався. Коли член ГНК Республіки Комі Ернест Мезак дістався матеріалів зі стягненнями, з’ясувалося, що їх було десять, але Афанасьєву про це не повідомлялося. Все це робиться навмисно, щоб погіршити умови його утримання”, – вважає адвокат.

Як припускає адвокат, Афанасьєва могли перевести у ШІЗО через нібито знайдену у нього напередодні сім-картку, яку ув’язненим заборонено мати. 

Міністерство закордонних справ України заявило, що проти Афанасьєва продовжують застосовувати тортури, нелюдське поводження, та постійно порушують його права в ув’язненні. 

“Підтвердженням посилення тиску російської влади на Геннадія Афанасьєва став факт затримання 3 лютого 2016 року російського адвоката Ернеста Мезака, який захищає інтереси незаконно ув’язненого українця щодо відновлення його порушених у колонії прав”, – йдеться у повідомленні.  

Нагадаємо, 3 лютого у камері ув’язненого в Росії українця Геннадія Афанасьєва спецназ Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) провів обшук та вилучив усі документи. У нього також нібито знайшли сім-картку.

Раніше в той же день у Сиктивкарі затримали правозахисника Ернеста Мезака, який слідкує за умовами утримання Афанасьєва. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: