З 2020 року первинну безкоштовну медичну допомогу не надаватимуть без декларації

Дата: 22 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

З 2020 року, згідно з медичною реформою, лікар не буде зобов’язаний безкоштовно надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

З 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями та підписали декларації. Однак якщо лікар потрапив в ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.

Поки пацієнт не звернеться по первинну медичну допомогу, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються, наголошують у міністерстві. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава.

Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги, не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

Хто платитиме за медичні послуги лікарів-спеціалістів

Пацієнти підписують декларацію про вибір лікаря тільки з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром. Вузькі спеціалісти у поліклініках та лікарнях до 2020 року будуть працювати, як і раніше.

З 2020 року Національна служба здоров’я починає сплачувати за послуги на вторинній і третинній ланці, що ввійдуть в програму медичних гарантій. Ці послуги будуть надаватися безоплатно, якщо пацієнт звернувся за направленням сімейного лікаря або терапевта чи педіатра.

При цьому пацієнт зможе самостійно обирати вузького спеціаліста чи заклад, у якому отримає послугу. НСЗУ оплатить звернення на підставі інформації та документів, які надасть медзаклад до електронної системи охорони здоров’я. Для цього заклад складатиме звіт в електронній системі охорони здоров’я, в якому зазначається обсяг наданих медичних послуг та лікарських засобів.

На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт.

Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.

Звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Держава також оплачуватиме візити без направлення до гінеколога та психіатра. Якщо пацієнт звертається до інших лікарів-спеціалістів за власним бажанням, він самостійно сплачує вартість візиту.

Як відомо, 19 жовтня Верховна Рада проголосувала у другому читанні закон про медичну реформу “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (№6327), ініційований Міністерством охорони здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: