З 2015 року до російської армії призвали 12 тисяч кримчан – ООН

Дата: 14 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

З 2015 року Росія призвала до лав своїх Збройних сил приблизно 12 тисяч чоловіків, які проживають в окупованому Криму.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму та місті Севастополь з 13 вересня 2017 року по 30 червня 2018 року.

У звіті зазначено, що Росія також притягує до кримінальної відповідальності тих кримчан, хто не хоче служити в російській армії. Як сказано в доповіді, щорічно призовна кампанія стає все більш агресивною: 2015 року було призвано 500 чоловіків, а цієї весни вже 2,8 тисячі. За ухилення від призову були засуджені, щонайменше, дев’ятеро осіб.

Як повідомлялося раніше, підконтрольний Росії військовий комісар Білогірського району Юрій Камишенко агітує служити в російській армії за контрактом. Оголошення про набір до армії регулярно з’являються в місцевих ЗМІ.

Київ вимагає від Росії припинити призов до збройних сил жителів окупованого Криму. Прокуратура АРК просить кримчан звертатися телефоном або електронною поштою в разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.

За даними підконтрольного Кремлю кримського уряду, 2018 року до російської армії планують призвати більше двох тисяч кримчан.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні повідомляла, що 2017 року на військову службу в збройні сили Росії призвали не менше 4800 жителів Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: