З жовтня в Україні запрацює Єдина інформаційна система для ВПО: що це дасть

Дата: 09 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Міністерство соціальної політики з 1 жовтня впровадить у всіх регіонах Єдину інформаційну систему соціальної сфери, яка дозволить внутрішньо переміщеним особам отримувати послуги за місцем свого фактичного перебування. 

Про це повідомляє Урядовий портал.

Фото з відкритих джерел

“Це дозволяє централізувати призначення, нарахування та виплати для ВПО, що значно прискорить отримання допомоги та розв’язання проблемних питань переселенців”, – йдеться у повідомленні.

Завдяки Єдиній системі органи соцзахисту надаватимуть послуги незалежно від того, яка адреса вказана у людини в документах. 

“Наприклад, коли людина переїхала з міста Харків, отримала довідку ВПО у Львові, а потім перемістилася у Тернопіль, то всі питання вона зможе вирішити у фактичному місці перебування. В умовах повномасштабної війни ми маємо максимально убезпечити наших людей і спростити для них надання послуг”,  – пояснила віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук

Так, внутрішні переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання, виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО, а також з’ясувати й усунути причину затримки допомоги на проживання. 

Наразі Єдина інформаційна система соціальної сфери завершує етап тестування у Житомирській, Рівненській та Вінницькій областях. Триває підключення співробітників управління соцзахисту з інших областей для її впровадження по всій країні.

Нагадаємо, що органи соціального захисту зобов’язані приймати всі повторні заяви на допомогу від внутрішньо переміщених осіб. Протягом 10 днів з моменту отримання органом повторної заяви має бути призначена допомога. 

Для розвʼязання питань щодо виплат або проблем з ними слід звертатися до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію з кризових питань 15-48, на гарячу лінію для дзвінків з-за кордону та з тимчасово окупованих територій у WhatsApp / Telegram / Viber +38 (096) 078 84 33 або на гарячу лінію уповноваженого з питань ВПО +38 (066) 813 62 39.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter