З роками істотно зросла кількість українців, в яких переважає загальнонаціональна, а не локальна ідентичність
Нині, порівнюючи з 2006 роком, серед опитаних соціологами українців переважає загальнонаціональна, а не локальна ідентичність.
Такі дані опитування, проведеного Центром Разумкова.
Якщо говорити про цифри, то у 2006 році з Україною себе ототожнювали 33% опитаних, а нині – 53%. Також з 44% до 28% зменшилася частка тих, хто найбільше пов’язаний зі своїм містом чи селом, втім, не змінилася частка тих, хто ідентифікує себе з регіоном (відповідно 15% і 13%).
Незначна частина респондентів ідентифікувала себе з Європою (3%), хоч це більше, ніж було у 2006 році (0,8%). Незначною називають дослідники й частку тих, хто ідентифікує себе з Радянським Союзом (2%) та з Росією (0,1%). Серед опитаних лише 9% бажають, щоб нині відновилися порядки, що панували за часів СРСР.
“Отже, якщо у 2006 році переважала локальна ідентичність, то зараз — загальнонаціональна”, – констатують соціологи.
Тих, хто ототожнює себе з Україною, більшість у Західному і Центральному регіонах (відповідно 58% і 56%). Водночас сукупна частка тих, хто пов’язує себе насамперед зі своїм поселенням або регіоном, становить більше ніж половину (53%) у Південному регіоні (при 45% тих, хто пов’язує себе з Україною). У Східному регіоні частки перших і других приблизно рівні (відповідно 45% і 44%).
Тих, хто пов’язує себе насамперед з Україною, більше серед молоді та людей середнього віку.
Загалом 95% опитаних вважають себе етнічними українцями, 2% — етнічними росіянами, 2% віднесли себе до інших етносів, 1,5% не визначилися зі своєю етнічною належністю.
Дослідники цікавилися думкою 2016 респондентів віком від 18 років, які живуть на територіях, що контролює український уряд та на яких не ведуть бойових дій.