З окупації вдалося повернути хлопчика, який майже два роки не бачив батьків
З тимчасово окупованої частини Запорізької області повернули п’ятирічного хлопчика, який майже два роки перебував на захопленій росіянами території і не бачився з батьками.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2024/04/iaaf3s-c4x3x50px50p-af25bffe6d78d0cb5d82491314213664-e1712312746255.png)
“Хлопчик перебував у бабусі з дідусем у Запорізькій області. Коли почалося повномасштабне російське вторгнення, село, де вони мешкали, потрапило в окупацію. Забрати дитину батьки не встигли”, – йдеться в повідомленні.
Два роки Максим прожив в окупації. З міркувань безпеки батьки не наважувалися їхати по нього в Запорізьку область. Бабуся також боялася вивозити онука, адже майже в кожному селі розташовані численні російські блокпости.
У міністерстві розповіли, що мама дитини звернулася на гарячу лінію Мінреінтеграції 15−48. Представники відомства розробили план дій та маршрут повернення, і хлопчика вдалося вивезти на територію, підконтрольну Україні. У травні Максим відзначить свій шостий день народження.
Нагадаємо, організація Save Ukraine повернула з російської окупації ще шістьох українських дітей разом з їхніми родинами. Дві родини виїхали з окупованих громад Херсонщини.