З наступного року російськомовні школи повністю перейдуть на українську

Дата: 04 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання з наступного навчального року.

Про це повідомила міністерка освіти й науки Ганна Новосад.

Щодо шкіл з мовами нацменшин, які належать до мов Євросоюзу, такий перехід здійснять з вересня 2023 року. За словами міністерки, в школах, у яких навчатимуть переважно українською мовою, все одно буде зберігатися можливість вивчати свій предмет – рідну мову рідною мовою.

“Російськомовні школи ще є. Але з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Якщо ми говоримо про російську меншину, то це буде окремий предмет, плюс можна буде мати окремі факультативи”, – зауважила вона. 

Новосад додала, що щодо мовного питання на окупованих територіях Донбасу в міністерстві немає стратегії, адже уряд націлений на вирішення гуманітарних питань регіону.

Як відомо, наприкінці квітня парламентарі ухвалили закон № 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Розглядати документ у другому читанні вони почали ще 28 лютого. 

Закон закріплює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави. Відповідно до закону, володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані президент, голова Верховної Ради та його заступники, прем’єр-міністр, усі члени уряду, керівники державних установ, підприємств і відомств, народні депутати, державні службовці та посадовці всіх рангів, керівники та особовий склад Нацполіції, судді, адвокати й нотаріуси, керівники закладів освіти, педагоги та медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter