З наступного року допомогу реабілітолога можна буде отримати за місцем проживання, а не лише у стаціонарі 

Дата: 12 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

З 2025 року зʼявиться можливість отримувати допомогу фахівців з реабілітації за місцем проживання. 

Про це розповіла стратегічна лідерка напряму Реабілітація травм війни БФ “Пацієнти України” Анастасія Бойчук в медіацентрі “Україна”.

Реабілітаційне відділення в обласній лікарні на Черкащині. Фото: obllik.ck.ua
 

Таке рішення дозволить збільшити кількість місць у стаціонарах для тих, хто потребує реабілітації під постійним наглядом медиків. 

“Якщо людина, наприклад, після інсульту, її за всіма медичними показниками не потрібно в стаціонарній реабілітації тримати, але в людини, наприклад ще є проблеми з ходьбою, або проблеми з функцією кисті, і вона не може самостійно їсти чи одягнутися. Це означає, що людині не потрібна вся реабілітаційна команда для роботи з нею, а хтось один із фахівців з реабілітації – фізичний терапевт або ерготерапевт”, – пояснює Бойчук. 

Більшість пацієнтів на реабілітації в стаціонарі нині – це жінки середнього віку з поперековим болем, діляться даними благодійники.

“Це не ті пацієнти, які повинні бути в реабілітації. І, на жаль, через  це в нас в тому числі немає місць для того, щоб ті, хто дійсно цього потребує, потрапляли у стаціонар. А це призводить до того, що ми часто чуємо про те, що потрібно будувати нові реабілітаційні центри, а це, знову ж таки, абсолютно неправильна теза”, – додала Бойчук. 

Нагадаємо, що поточного року спроможність реабілітаційної системи України сягнула майже 10 тисяч сесій на день. Для порівняння: на початку 2022 року показник був на рівні 3 тисяч сесій.

Втім, досі поранені військові та цивільні скаржаться, що не можуть проходити реабілітацію через фізичну недоступність будівель. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter