Європейський суд з прав людини засудив РФ через закон про “іноземних агентів”

Дата: 14 Червня 2022
A+ A- Підписатися

73 російські групи, зокрема неурядові організації, звернулися до Європейського суду з прав людини зі скаргами щодо закону про “іноземних агентів”. Росія повинна виплатити заявникам компенсації.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на рішення ЄСПЛ.

Фото: Простір

Росія використовує термін “іноземні агенти” для позначення організацій та окремих осіб, які, на її думку, беруть участь у політичній діяльності з іноземною підтримкою. Такі “іноземні агенти” за законом РФ зобов’язані позначати свої публікації застереженням про те, що вони є “іноземними агентами”, регулярно звітувати про свої доходи й витрати та проходити фінансовий аудит.

ЄСПЛ заявив, що російський закон порушує свободу зібрань та асоціацій.

“Використання політичної діяльності як критерію для визначення груп так званих “іноземних агентів” призвело до неузгоджених результатів і спричинило невизначеність серед неурядових організацій, які бажають брати участь у діяльності громадянського суспільства, пов’язаній, зокрема, з правами людини або захистом прав людини, довкілля чи благодійною діяльністю”, – йдеться в повідомленні пресслужби ЄСПЛ.

Суд присудив, що РФ повинна виплатити заявникам компенсації.

Нагадаємо, що таке рішення ЄСПЛ було ухвалене через кілька днів після того, як Росія ухвалила законопроєкти, які припиняють юрисдикцію Європейського суду з прав людини в країні. Тож поки незрозуміло, як цей новий закон вплине на виконання рішення ЄСПЛ про “іноземних агентів”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter