Європейська федерація журналістів закликала ввести санкції щодо “Грузинської мрії” за наступ на свободу слова

Дата: 22 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Європейська федерація журналістів і низка міжнародних медійних організацій вдруге закликали інституції ЄС та інших стратегічних партнерів грузинського уряду запровадити санкції проти “Грузинської мрії”, її лідерів та всіх інших інституцій та учасників, причетних до вчинення серйозних порушень прав людини і розмивання демократичних принципів.

Про це йдеться у заяві на сайт ЄФЖ.

Світлини побитих журналістів та учасників проєвропейських протестів помістили на новорічну ялинку, яку встановлюють біля будівлі парламенту Грузії. Джерело: “Ехо Кавказа”

“Зіткнувшись із насильством, погрозами, затриманнями, знищенням обладнання та конфіскацією, журналісти в Грузії вступають у святковий період із невизначеністю та страхом за свою безпеку. Солідарність і підтримка зараз потрібні як ніколи”, – сказано в поширеній заяві.

За даними ЄФЖ, станом на 20 грудня журналісти Грузії зазнали вже 81 напад протягом висвітлення масових громадських протестів.

В тексті заяви наводиться приклади особливо кричущих випадків нападів з боку поліції, а також з боку організованих груп, яких самі журналісти називають, як в Україні, тітушками.

“Напад на ЗМІ в Грузії відбувається в умовах стрімкого зниження свободи преси та ширшої ерозії демократичних свобод. Останніми місяцями медіаландшафт країни став більш ворожим і небезпечним, оскільки правові та інституційні заходи використовувалися для переслідування та змушування критичних голосів. Водночас наклепницькі кампанії уряду з метою дискредитації незалежної журналістики не припиняються”, – сказано в заяві.

Окреме місце відводиться в ній найбільшому в країні телевізійному каналу “Суспільний мовник Грузії”:

“У ці часи для суспільних ЗМІ вкрай важливо докласти зусиль, щоб досягти балансу та забезпечити неупереджене висвітлення. Сигнали про можливий політичний вплив “Грузинської мрії” на суспільне мовлення Грузії викликають надзвичайне занепокоєння. Суспільний мовник має відігравати вирішальну роль у справжньому служінні суспільним інтересам і протистоянні політичному тиску”.

Кореспонденту ZMINA стало відомо, що напередодні працівники суспільного мовника Грузії заявили, що їхнє медіа “не виконує своїх законодавчих зобов’язань і не може забезпечити глибоке та неупереджене висвітлення подій”. Група працівників звернулася з відповідним листом до ЄФЖ.

Автори листа засудили насильство, до якого вдається влада під час придушення протестів.

“Ми, частина співробітників телерадіомовника, протягом десяти днів вимагали ефірного часу для відкритого обговорення поточних подій, що було відхилено та проігноровано керівництвом телеканалу. Заперечну реакцію на спеціальний ефір пояснюють відсутністю технічних ресурсів, що абсолютно не відповідає дійсності. Канал має як кадрові, так і технічні ресурси. Спеціальний ефірний час можна надати навіть за допомогою студії Моамбе (Новини)”, – сказано в листі.

Автори також вважають, що надавати всього по 45–60 хвилин голосам, які виступають проти зупинки процесу наближення до ЄС, абсолютно недостатньо. Вони також вважають неприпустимим, що 18 грудня суспільний мовник не забезпечив пряму трансляцію виступу президента Грузії Саломе Зурабішвілі в Європарламенті, що не дозволило глядачам повноцінно почути виступ президента на тлі гострих процесів, що відбуваються в країні.

Вони наполягають, що згадані проблеми загрожують функціонуванню суспільного мовника, довірі до нього та його головній місії – захисту суспільних інтересів.

“Ми хочемо повторити нашу головну вимогу – відновити відкритий ефір і забезпечити суспільним мовником глибокі та об’єктивні публічні обговорення подій, що відбуваються в країні”, – пишуть журналісти суспільного мовника у звернені до ЄФЖ.

Вони просять через посередництво EBU (Європейської мовної спілки) підтримки у розв’язання цих питань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter