Єврокомісія прагне зобов’язати всі країни ЄС визнавати батьківські права одностатевих пар

Дата: 08 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

У середу, 7 грудня, Європейська комісія висунула пропозицію щодо ухвалення регламенту, спрямованого на гармонізацію на рівні ЄС норм міжнародного приватного права, що стосуються батьківства. Насамперед ініціатива спрямована на гарантування прав ЛГБТ-пар.

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Фото: Getty Images

“Ми пишаємося новими правилами, які ми сьогодні представляємо щодо визнання батьківства в ЄС. Ми хочемо допомогти всім сім’ям і дітям у транскордонних ситуаціях. Бо якщо ви є батьками в одній країні, то ви є батьками в кожній країні”, – зазначила вона.

Тож пропозиція Єврокомісії передбачає, що право на батьківство, яке юридично визнане в одній країні ЄС, також буде визнане й на решті території блоку. Такі ситуації можуть виникати під час переїзду або через те, що члени подружжя живуть у різних країнах.

Законодавство ЄС в інтерпретації Суду ЄС уже передбачає, що батьківство, встановлене в одній державі-члені, має визнаватися в усіх інших державах-членах для певних цілей: доступ на територію, право на проживання, недискримінація громадян.

Але питання батьківства в законодавстві членів ЄС регулюються по-різному. Як наслідок, сім’ям іноді доводиться розпочинати адміністративні або навіть судові процедури для визнання батьківства, але вони є дорогими, довготривалими та можуть мати неоднозначні результати.

Пропозиція Єврокомісії має бути одноголосно ухвалена Радою ЄС після консультацій із Європейським парламентом. Через п’ять років після набуття чинності регламентом Єврокомісія оцінить його застосування державами-членами та може запропонувати поправки. 

Нагадаємо, що в липні 2020 року в Польщі президент Анджей Дуда збирався закріпити в Конституції заборону на всиновлення й удочеріння дітей з боку ЛГБТ-пар. Під час своїх виступів, згадуючи про сексуальну просвіту та ЛГБТ, очільник країни також назвав “ідеологію, яка під кліше поваги й терпимості приховує глибоку нетерпимість”, руйнівнішою за комуністичну. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: