Єврокомісія подасть до суду на Словаччину через дискримінацію ромських дітей у місцевих школах

Дата: 20 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Європейська комісія подасть позов проти Словаччини до суду Європейського Союзу через “недостатнє розв’язання проблеми дискримінації ромських дітей у школі”.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Джерело: nytimes.com

Правила ЄС суворо забороняють дискримінацію за ознакою етнічного походження в ключових сферах життя, включно з освітою. 

Однак, як повідомляється, у Словаччині ромських дітей часто віддають до спеціальних шкіл для учнів з легкими розумовими порушеннями. Ромські діти, які відвідують звичайні школи, часто також змушені навчатися в окремих класах чи закладах.

Щодо порушень з цього приводу Єврокомісія розпочала процедуру у 2015 році, а у 2019-му надіслала Словаччині “обґрунтований висновок“. З огляду на це країна здійснила низку законодавчих реформ і прийняла кілька стратегій та планів дій для залучення ромів до освіти.

“Однак після ретельної оцінки цих заходів і моніторингу ситуації на місцях Комісія дійшла висновку, що реформи, проведені досі, є недостатніми”, – наголошують у Єврокомісії.

FRA (Агенція фундаментальних прав Європейського Союзу) провела опитування ромів, яке показало, що дискримінація ромських дітей у сфері освіти в Словаччині триває. У країні 65%  ромських учнів віком від 6 до 15 років відвідують школи, де всі або більшість учнів є ромами.

Наразі Словаччина є державою–членом ЄС з найвищою часткою сегрегації ромів в освіті.

Нагадаємо, що 2021 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рекомендацію, в якій уперше закликав 47 країн-членів внести історію ромів та/або мандрівників до шкільних програм та навчальних матеріалів. Це сприятиме покращенню розуміння того, що роми є невіддільною частиною як національної спільноти, так і європейського суспільства загалом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter