Єврокомісія оштрафує Угорщину на 200 мільйонів євро за обмеження для біженців

Дата: 19 Вересня 2024
A+ A- Підписатися

Європейська комісія розпочала процес стягнення 200 мільйонів євро з Угорщини за те, що країна двічі не сплатила штраф за порушення правил ЄС щодо надання притулку біженцям.

Про це повідомляє видання Euronews.

Фото: European Civic Forum

Наприкінці серпня Угорщина пропустила перший термін сплати, після чого Єврокомісія надіслала друге повідомлення з вимогою сплати штраф до 17 вересня. Оскільки Угорщина знову не виконала своїх зобов’язань, Єврокомісія розпочала спеціальну процедуру примусового стягнення цієї суми. Гроші утримуватимуть з частки Угорщини в бюджеті ЄС.

Представник Єврокомісії зауважив, що наразі опрацьовуються різні можливі варіанти для погашення боргу, і що для цього знадобиться певний час, оскільки потрібно визначити, які платежі можуть покрити цей штраф.

Згідно з інформацією журналістів, Угорщині також загрожує додаткова пеня в розмірі мільйона євро за кожен день, коли вона продовжує ігнорувати рішення Суду ЄС.

Уряд Віктора Орбана має пояснити, які заходи були вжиті для виконання судового рішення. Єврокомісія вже надіслала першу вимогу на стягнення частини боргу в розмірі 93 мільйони євро.

Угорщина проводить жорстку політику щодо біженців, які рятуються від війни в Сирії, та змінила свою систему надання притулку. На кордонах із Сербією та Хорватією були встановлені огорожі з колючим дротом, а також створені транзитні зони для утримання шукачів притулку.

У 2020 році Європейський суд постановив, що Угорщина порушує права шукачів притулку, незаконно затримуючи їх, та не забезпечує їхнє право на перебування під час розгляду заяв. Після цього транзитні зони закрили, однак Єврокомісія вирішила, що Угорщина не виконала вимоги, і виставила штраф.

Нагадаємо, що наприкінці серпня в Угорщині, після нової постанови уряду, яка обмежила надання допомоги українцям, з притулків почали виселяти біженців із Закарпаття.

21 серпня в місті Коч, що на півночі Угорщини, із притулку виселили 120 українців. Це переважно закарпатські роми – жінки та діти, які проживали у приватному притулку, субсидованому державою. Після цього частина з них ночувала на вулиці, а інші – на терасі.

Експертка з рівних можливостей фонду “Громадський коледж” Магдольна Шечі зазначила, що на вулиці опинилися сім’ї, які приїхали ще в лютому 2022 року. В Угорщині вже народилися їхні найменші діти, яким не вдалося отримати українські документи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter