ЄСПЛ присудив 2600 євро моральної компенсації колишній мерці Слов’янська Нелі Штепі

Дата: 24 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Україна має сплатити колишній міській голові Слов’янська Донецької області Нелі Штепі 2600 євро моральної компенсації і 1000 євро відшкодування судових витрат.

Таким є рішення Європейського суду з прав людини. 

Суд визнав у справі Штепи порушення права на недоторканність, адже під вартою жінка неаргументовано перебувала понад три роки, та порушення права на справедливий суд у контексті надмірної тривалості розгляду кримінального провадження.

Відомо, що розгляд справи Штепи почався ще 12 червня 2014 року і триває до сьогодні. Чиновниці інкримінують зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинили загибель людей і створення терористичної групи чи організації.

Обвинувачення в справі Штепи ґрунтується на відео, де вона закликала президента Росії Володимира Путіна ввести до Слов’янська російські війська. Сама Штепа неодноразово заявляла, що вчиняла інкриміновані їй дії через погрози розправи з боку терористів. Відомо, що бойовики погрожували й рідним мерки міста. 

За п’ять останніх років матеріали справи Штепи передавали на розгляд у п’ять різних районних судів Харкова. Нещодавно стало відомо, що Орджонікідзевський райсуд після більш ніж року перерви зміг продовжити підготовче засідання в справі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter