ЄС запровадить нові обмеження на подорожі всередині блоку і тести для мандрівників з інших країн

Дата: 23 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Лідери країн Євросоюзу домовились залишити кордони відкритими всередині блоку, але висловились за впровадження обмежень на несуттєві поїздки. Крім того, подорожнім із третіх країн необхідно буде пройти тестування перед поїздкою до ЄС.

Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Politico.

Фото: Reuters

На думку глави Європейської ради Шарля Мішеля, країни ЄС повинні тримати свої кордони відкритими, але “можна розглянути обмеження для несуттєвих поїздок”.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що для захисту єдиного ринку повинні бути зроблені винятки для основних робітників і вантажів, адже суцільне закриття кордонів завдасть шкоди економіці, але не допоможе стримати вірус.

“Слід категорично не заохочувати всі другорядні поїздки, як всередині країни, так і, звичайно, через кордони” – відзначила посадовиця.

Чиновники ЄС обговорили нові способи визначення найбільш постраждалих районів, додавши категорію “темно-червоний” на карти пандемії. Раніше райони розподілялися на зелену, помаранчеву та червону зони. До районів, позначених як темно-червоні, можуть застосовуватися суворіші обмеження щодо несуттєвих поїздок та більш жорсткі вимоги до тестування. Люди, що прибувають з цих областей, повинні будуть пройти тест перед вильотом або мають бути поміщені в карантин після прибуття.

“Ми пропонуємо, щоб нещодавно введена категорія темно-червоної зони показала, що в цій зоні вірус циркулює на дуже високому рівні”, заявила на пресконференції після засідання Урсула фон дер Леєн.

25 січня Європейська комісія оприлюднить нові заходи, щоб скоординувати обмеження на поїздки на тлі сплеску вірусу і загрози появи нових штамів.

Будуть також запропоновані нові заходи безпеки для людей, які подорожують з третіх країн, серед яких і Україна, включаючи вимогу пройти тестування перед поїздкою. Нині в’їзд до ЄС для більшості українців залишається закритим. Перетнути кордон можуть лише окремі категорії громадян.

Під час відеоконференції лідери ЄС також погодилися про можливість узгодження загальних стандартів сертифікатів про вакцинацію. Однак вони перенесли дебати про те, чи можна використовувати ці сертифікати для подорожей, як того хочуть Греція та Іспанія.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: