ЄС спрямує понад 20% свого бюджету на боротьбу зі змінами клімату

Дата: 26 Листопада 2019
A+ A- Підписатися
У 2020 році Європейський Союз планує витратити 21% свого бюджету на програми з боротьби зі змінами клімату.
 
Про це повідомили на сайті Ради ЄС.
 

 
Рада підтримала угоду щодо бюджету, а це означає, що бюджет ЄС на наступний рік схвалено.
 
“21% бюджету піде на заходи, що стосуються змін клімату. Цього досягли за допомогою запровадження заходів, що стосуються змін клімату, зокрема досліджень у цій сфері, а також транспортній, енергетичній сферах та зовнішній діяльності”, – йдеться в повідомленні ради. 
 
Як відомо, нещодавно Оксфордський словник обрав словом 2019 року вислів “надзвичайна кліматична ситуація” (“climate emergency”). За даними укладачів словника, використання фрази різко зросло протягом 2019 року, і до вересня його шукали більш ніж у 100 разів частіше, ніж попереднього. 
 
Глобальна зміна клімату – одна з найгостріших екологічних проблем, які стоять перед людством. Згідно з прогнозами провідних міжнародних наукових центрів із дослідження клімату, протягом наступного століття температура підвищиться на 2–5 градусів за Цельсієм. Такі темпи глобального потепління спричинять серйозні кліматичні зміни, і різні екосистеми опиняться під загрозою зникнення.

Однією з тих, хто привертає увагу людей до цієї проблеми, стала шведська активістка Грета Тунберг, яка на цьогорічному кліматичному саміті ООН звинуватила політиків у тому, що вони не вживають необхідних заходів, щоб попередити кліматичну кризу на планеті. 

Для того щоб потрапити на кліматичний саміт, школярка, номінована на Нобелівську премію миру, перепливла Атлантичний океан на швидкісній яхті, яка виробляє енергію лише з підводних турбін та сонячних батарей і не шкодить довкіллю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: