ЄС підтримуватиме Україну в подоланні наслідків окупації – голова Європейської ради

Дата: 23 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Президент Європейської Ради Шарль Мішель запевнив у підтримці України в питаннях наслідків російсько-української війни. 

Слова підтримки він виголосив на установчому саміті Кримської платформи

Шарль Мішель

За його словами, ЄС продовжить політику невизнання та виступати проти будь-яких порушень міжнародного права.

“Подібні незаконні дії Росії становитимуть загрозу довірі та миру. Наша мета – зробити так, щоб протиправна анексія ніколи не стала легітимною”, – сказав Шарль Мішель.

Він також повідомив, що ЄС запроваджує заходи, які б допомагали Україні долати наслідки тимчасової окупації в межах “нашої безпрецедентної підтримки України та в межах Угоди про асоціацію України з ЄС”.

“ЄС надав Україні понад 15 млрд євро з 2014 року. Ми засвідчуємо нашу міжнародну підтримку. У такий спосіб ми реагуємо на загрозу міжнародного порядку і маємо залучати ширшу підтримку цілісності України. Мілітаризація Криму викликає занепокоєння. Ми маємо протидіяти інтеграції українського населення в простір Росії”, – сказав він.

Нагадаємо, 23 серпня відбувається установчий саміт Кримської платформи за участю представників 46 країн та міжнародних організацій, на якій мають підписати фінальну декларацію про невизнання протиправної тимчасової окупації Росією Кримського півострова. До цієї декларації в майбутньому зможуть приєднатися держави, представники яких не приїхали 23 серпня до Києва.

На саміті Кримської платформи заплановано такі панелі:

  • про невизнання спроби анексії Криму;
  • про мілітаризацію Азово-Чорноморського регіону;
  • про шляхи реінтеграції Криму через права людини й сталий розвиток;
  • про відновлення прав кримськотатарського народу.

Кримська платформа охоплюватиме рівні глав держав, парламенту, Кабміну та експертів. Україна сподівається на широку міжнародну координацію та активність у п’яти пріоритетних сферах: політика невизнання, безпека, ефективність санкцій, захист прав людини, подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку і довкілля.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: