Якщо Україна програє Росії, це буде кінець Європи – Кулеба

Дата: 09 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Повномасштабна війна Російської Федерації проти України є екзистенційною для Європи, тому європейці не можуть собі дозволити не перемогти разом з Україною. 

Про це в інтерв’ю Forbes зазначив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Дмитро Кулеба

За словами Кулеби, зараз у Європі переважає наратив тривалої підтримки України: “стільки, скільки потрібно” для перемоги. 

“Це лунало і від високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля, і від міністрів. Для Європи це екзистенційна війна. Європейці розуміють: це про них також. Вони не можуть собі дозволити не перемогти разом з Україною в цій війні. Це буде кінець Європи, якщо Україна програє”, – сказав міністр.

Напередодні міністр закордонних справ України заявив, що останні удари Росії по Харківській області доводять, що глобальна підтримка України має бути постійною та збільшуватися. Її послаблення призведе лише до збільшення кількості подібних воєнних злочинів. 

Днями глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс наголосив, що світ не може собі дозволити “втомитися” від війни. На цьому наголосила також міністерка закордонних справ Ісландії, яка висловила думку, що за нинішніх обставин природно й логічно прийняти Україну до НАТО.

Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

11 вересня 2023 року прессекретар російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не готова закінчувати війну проти України шляхом перемовин.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що Держдума ухвалила закон, який дозволяє зареєстрованим за кордоном компаніям засновувати в російських спеціальних адміністративних районах (САР) дочірні структури з переданням їм своїх активів.

Закон має на меті створити умови для обходу санкційних обмежень за допомогою компаній, створених за кордоном, які засновуватимуть свої дочірні структури в спеціально створених для цього “спецрайонах” РФ і передаватимуть їм свої закордонні активи. У документі цей механізм названо “процедурою інкорпорації”

Йдеться про спецрайони на островах Руський (Приморський край) і Жовтневий (Калінінградська область). Від “закордонного” засновника вимагається протягом року передати новоствореній компанії свої активи, що були на момент її реєстрації, але не менш ніж на 800 млн рублів.

Також створюється механізм обміну акцій російських “дочірніх” структур на акції материнських “закордонних” компаній. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter