Якщо не працює ефірне мовлення: Держспецзв’язку надав поради щодо отримання новин

Дата: 24 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Росія продовжує обстрілювати енергетичну інфраструктуру України, через це часто не працює ефірне мовлення.

Як слідкувати за новинами в такому випадку, розповіли в Держспецзв’язку.  

Джерело: pixabay.com

На радіо

Увімкніть радіоприймач у вашому автомобілі, смартфоні або знайдіть радіоприймач, що працює від батарейок, та шукайте “Українське радіо” (“Суспільне”) у FM-діапазоні або в АМ-діапазоні, чи на середніх хвилях на старих приймачах. Частоти для вашого регіону можна знайти на сайті “Суспільного”.  

Також трансляцію “Українського радіо” здійснюють “Промінь”, “Культура” та деякі комерційні радіостанції, наприклад, “Хіт FM” та “Мелодія”. Шукайте частоти в FM-діапазоні та на середніх і коротких хвилях для вашого регіону на сайтах станцій.

На супутнику

Від початку війни українське телебачення розкодоване на супутнику. Сигнал можна зловити будь-яким супутниковим приймачем чи телевізором із вбудованим приймачем на супутнику Astra 4A. 

Онлайн

На офіційних каналах влади в телеграмі або в інших соціальних мережах

Підпишіться на офіційні канали органів державної та місцевої влади, а також сектору безпеки та оборони в телеграмі або в іншій зручній для вас соціальній мережі чи месенджері. Телеграм зможе підвантажувати новини у ваш смартфон навіть в умовах слабкого сигналу. 

Заздалегідь знайдіть найближчий “Пункт незламності”, якщо у вас повністю зникне інтернет і звʼязок. 

Обов’язково вимкніть у налаштуваннях месенджера автоматичне завантаження відео та фото і залиште тільки необхідні канали. Так ви знизите навантаження на мережу.

На сайтах медіа або сторінках у соціальних мережах

Відмовтесь від споживання новин у форматі відео на користь текстових форматів. Читайте тільки офіційні українські медіа і не споживайте контенту з неперевірених джерел. Це допоможе зберегти не тільки мобільний трафік, а й ваше здоровʼя. 

На онлайн-платформах 

Дивитись українське телебачення можна на Youtube, на платформах Київстар ТВ, Megogo, Omega TV, а також в застосунку “Дія”. 

Увага! За відсутності фіксованого інтернету варто відмовитися від перегляду телебачення онлайн на будь-яких платформах навіть з мінімальною роздільною здатністю. Також у Держспецзв’язку попросили відмовитись від онлайн-ігор та будь-якого надмірного споживання мобільного трафіку, зайвих дзвінків тощо, оскільки створює надмірне навантаження на мережі операторів і може призвести до того, що в критичний момент ви або хтось інший можете залишитися без звʼязку. 

Економія трафіку також доречна в “Пункт незламності”

Інтернет-радіо

Користуйтесь лише за наявності фіксованого інтернету. Шукайте українське радіомовлення на платформі radioplayer.ua, а також на сайті або в застосунку “Суспільного радіо”:

suspilne.radio
застосунок для iOS
застосунок для Android 

Раніше Держспецзв’язку порадило українцям регулярно перевіряти активність своїх акаунтів, щоб вчасно помітити підозрілі сторонні дії з особистими обліковими записами. Спеціалісти нагадали алгоритм, як це зробити.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter