Витік мазуту з двох російських танкерів орієнтовно завдав екосистемі Чорного моря шкоди на понад 14 мільярдів доларів
Влада Росії має бути притягнута до відповідальності за масштабну екологічну катастрофу в Керченській протоці, що орієнтовно завдала збитків екології на понад 14 мільярдів доларів.
Про це розповіли в уряді.

Напередодні стало відомо, що через негоду в Керченській протоці зазнав лиха танкер “Волгонефть-212”, який перевозив близько 4,3 тисячі тонн мазуту, а також танкер “Волгонефть-239” з більш ніж 4 тисячами тонн мазуту на борту.
У мережі виклали відео, на якому одне із суден після удару хвилі розламується на дві частини.
Українські посадовці кажуть, що попереднє оцінювання збитків робили на основі даних від міністерств екології Румунії та Болгарії. Нині експерти чекають на покращення погоди та появу супутникових знімків.
“Вона (сума збитків. – Ред.) точно буде змінюватися після уточнення даних катастрофи”, – каже міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Україна готує звернення до секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, а також до ООН, UNEP, ЮНЕСКО, Європейського Союзу, Міжнародної морської організації (IMO).
Своєю чергою в організації Greenpeace кажуть, що аварія може стати однією з найбільших техногенних катастроф в акваторії Чорного моря. Активісти зазначають, що обидва танкери прямували з вантажем палива для російського флоту, а система визначення їхнього місця розташування була вимкнена щонайменше 12 днів.
Нагадаємо, що внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Чорному морі загинуло близько 50 тисяч дельфінів. Тварини помирають унаслідок використання росіянами військових кораблів.