“Вирішили, що він розвідник”: на Київщині російські окупанти вбили цивільного чоловіка

Дата: 07 Травня 2022
A+ A- Підписатися

У селі Андріївка Бучанського району Київської області на початку березня російські військові викрали чоловіка з власного помешкання і пізніше вбили пострілом у голову. Ймовірно, росіяни запідозрили його у тому, що він збирає та передає розвіддані ЗСУ. 

Про це повідомила журналістка “Новой газети” Вікторія Івлєва, яка записала свідчення родички вбитого чоловіка.

Будинок, де мешкала родина загиблого. Фото: Вікторія Івлєва

Після окупації Андріївки, військові РФ увірвалися до будинку, де мешкала робила загиблого. 

Вони сказали, що тут розвідка, і тут бендери, і забрали чоловіка сестри, вирішили, що він розвідник… Вони сказали, з Далекого Сходу, говорили нормально, самі шкети худі, і очі у всіх такі маленькі, не вузькі, а саме маленькі, а в того, що зятя забирав, ось у нього були вузькі очі, він був старший і агресивніший… Зятя відвели, потім знову приходять і цей, вузькоокий, як закричить – телефон, я сказав! – і затвор на автоматі пересмикнув“, переповіла журналістка. 

За словами очевидиці, чоловіка її сестри вбили другого чи третього березня. Про те, що тіло невідомо чоловіка лежить біля трансформаторної будки їм розповіли односельці.

“Нам сказали – біля трансформатора лежить тіло, підійдіть подивіться, може ваш. Підійшли, воно накрите соломою було, підняли солому, – наш … Його ліва сторона була просто вм’ятина, його так вдарили, він лежав вниз обличчям зі зв’язаними вісімкою руками, я його перевернула і побачила, що в нього з вуха кров бігла. Або його так стукнули, що кров бігла, або вистрілили. Вм’ятина, очі випуклі, губи надулися… кажуть, ударили наче його прикладом, а що насправді ми ж не знаємо”, – розповіла жінка.

Як потім з’ясували правоохоронці, чоловіка вбили пострілом у потилицю. 

Жінка разом з сестрою перетягнули тіло чоловіка та закопали в садку. Пізніше його вдалося перепоховати на місцевому кладовищі.

Після вбивства чоловіка, родині довелося втікати з окупованого села. 9 березня військові РФ дали їм 5 хвилин аби зібрати речі, окупанти сказали, що їхній будинок замінують та підірвуть. Тому родина перебралася до іншого села – Нова Гребля. Коли жінка повернулася додому після окупації, виявилося, що її та кілька сусідніх будинків повністю вигоріли. Родина жінки тимчасово селилися в іншому будинку на тій самій вулиці.

Нагадаємо, що Служба безпеки України встановила особи майже 900 російських військових, які скоювали злочини проти мирного населення на Київщині.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: