Викрадених з Херсонщини росіянами дітей, ймовірно, утримують у пансіонаті в Бердянську

Дата: 14 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Викрадених під час відступу російських військових з правого берега Дніпра на Херсонщині дітей, ймовірно, тримають у пансіонаті в тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області. 

Про це джерела в українських спецслужбах розповіли 24 каналу. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Mykhaylo Palinchak / SOPA

Поки не відомо, звідки саме викрали дітей, скільки їм років та чи мають вони батьків. 

Раніше вже з’являлась інформація про вивезення з Херсонщини, наприклад, дітей та персоналу Олешківського дитячого будинку-інтернату. Уповноважений Верховної Ради з прав людини казав, що їх хочуть перевезти до психіатричної лікарні неподалік окупованого Сімферополя, але були відомості й про ймовірне їхнє переміщення до Московської області РФ. 

Українські спецслужбовці не вказують назви пансіонату в Бердянську, в якому утримують викрадених дітей, але зазначають, що той належить тамтешньому колаборанту. Водночас персонал закладу налякали, взяли з них розписки про нерозголошення, а по всій території виставили озброєну охорону й ввели режим перепусток.

Нагадаємо, що нещодавно правозахисники з Amnesty International випустили доповідь про те, як росіяни депортували та застосовували фільтрацію як до дорослих, так і до маленьких українців.

До прикладу, окупанти не давали цивільним утекти в бік підконтрольних українському уряду територій, іноді буквально відмовляючись випустити людей у потрібному їм напрямку або фізично супроводжували до автобусів, які потім відвозили тих до бойовиків на окуповану Донеччину. 

Фотографія обкладинки: Zohra Bensemra / Reuters 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: