Викраденого минулого року херсонського науковця Владислава Кривого росіяни засудили до 12 років за “шпигунство”
Викраденого у квітні 2022 року херсонського науковця Владислава Кривого окупанти в Криму засудили до 12 років позбавлення волі за “шпигунство”.
Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на родичів бранця.
Як зазначають в організації, 30-річного асистента кафедри технології виробництва продукції тваринництва Херсонського державного аграрно-економічного університету Владислава Кривого окупанти викрали у квітні 2022 року в Херсоні. Чоловіка спочатку утримували на окупованій Херсонщині, потім етапували до Лефортова, а звідти перевезли до Сімферополя.
Відкривши проти Кривого справу за ст. 276 КК РФ (шпигунство), окупанти засудили його до 12 років позбавлення волі. Вони стверджували, що “Кривий – громадянин України, був агентом СБУ, навесні 2022 року отримав завдання зі збору даних про російську військову техніку на підконтрольній РФ території”.
У КПГ зазначають, що справа Владислава Кривого розглядалася під грифом “таємно”, її деталі не розголошувалися.
Лефортовський суд Москви відправляв Владислава Кривого під арешт. Пізніше херсонця перевели до Сімферополя.
“Факт його перебування в полоні підтверджувався записом “інтерв’ю” російському пропагандистському ресурсу “Ізвєстія”, – додають у КПГ.
Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти, – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу ys@zmina.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.
Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо, для документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні й притягнення винних до відповідальності.