Викладач тернопільського вишу на парах розповідав про “жіночу логіку” та дівчат, які нібито провокують зґвалтування

Дата: 01 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Колишній ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Володимир Кравець, який зараз є радником нового ректора, поширював на занятті сексистські й стереотипні наративи про жінок – розповідав, що дівчата самі “провокують зґвалтування”, а також ділився роздумами про “несподівану жіночу логіку”. Це відбувалося в межах дисципліни “Педагогіка: підготовка молоді до сімейного життя”. 

Про це пише Wonderzine Україна.

Фото: v_juil

Про цей випадок розповіла одна зі студенток навчального закладу, на імʼя Юлія. Дівчина виклала в тіктоку кадри з презентації, яку Кравець показував студентам. Поміж іншим у ній зазначалося, що “дівчата самі провокують зґвалтування”, а чоловіки й жінки нібито “часто по-різному розуміють згоду на секс”.

Фото: v_juil

Також у презентації йшлося про “жіночу” й “чоловічу” логіку. Зокрема, що “чоловіча” логіка “правильна, побудована на фактах, призначена для адекватної оцінки навколишнього світу й прийняття на основі цієї оцінки правильних рішень”. Тоді як “жіноча” логіка “служить для того, щоб приховано управляти чоловіком”. Вона, як зазначає викладач, ґрунтується на принципі “як захочу, так і буде” й характеризується “загадковістю, несподіваністю, незавершеністю фраз, розмовою натяками, приписуванням іншої причини”.

Фото: v_juil

Дівчина також поділилася своїми нотатками, у яких записувала “цитати” викладача. Так, Кравець жартував про те, що жінки, щоб не переживати вимкнули вони праску чи ні – беруть її з собою на роботу. Крім того, неодноразово лунали і жарти з сексуальним підтекстом та мізогінні твердження на зразок: “Якщо у жінки місячні – її треба відсилати в ліс”.

У коментарі Wonderzine Україна Юлія розповіла, що наступного дня після лекції одна зі студенток поскаржилася на Кравця в спільному чаті університету. Однак офіційно скаргу проти викладача поки не подавали – студенти не вірять, що це дасть результат, оскільки Володимир Кравець – колишній ректор університету й викладає на багатьох факультетах.

Водночас Юлія переконана, що подібним ситуаціям потрібно давати розголос.

“Я навчаюся на дизайнерку на платній основі, а мені замість корисних профільних предметів пропонують слухати лекції сексиста, який звинувачує жінок у тому, що вони жінки”, – наголосила дівчина.

Водночас сам викладач Тернопільського національного педагогічного університету Володимир Кравець у коментарі hromadske заявив, що “ніколи не ображав жінок”, а уривки з його лекції, які викликали обурення в студентів, були нібито “вирвані з контексту”. Викладач каже, що може перепросити, однак “поки що не знає, за що”.

“Я вам спеціально спрямував прочитані лекції. І де ж там сексизм?”, — заявив Кравець.

Крім того, він каже, що знає про те, що на нього скаржилися, бо говорив про це зі студентами. Утім, за його словами, після двох пар студенти “аплодували йому стоячи”.

Нагадаємо, що у червні минулого року студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького оприлюднили відео, на яких ректор Борис Зіменковський коментує прізвища та обрану спеціалізацію студенток. Його жарти підтримують інші члени комісії.

“Волкодав – ох і фамілія. З таким прізвищем і до дітей”, – каже ректор.

Інший член комісії відповідає: “Та вона заміж вийде”.

Студентці, яка запитала про те, що їй робити з розподілом, ректор порадив “повіситись”.

Пожартував він і над студенткою, яка обрала хірургічне спрямування: “Жінка, а хоче різати… Сумно. Я б такої знати не хотів. А якщо мене заріже вночі?”.

У коментарях до допису студентів підтримали медики зі Львова та інших міст. Вони закликали Міністерство охорони здоров’я та безпосередньо міністра Віктора Ляшка розібратися в ситуації й покарати ректора Львівського медичного університету.

Міністерство охорони здоровʼя засудило поведінку ректора вишу та його колег, назвавши це проявом сексизму та упередженого ставлення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter