Вигукували “Ганьба” та “Бандеро, геть за Буг”: у Кракові польські націоналісти зірвали зустріч з Оксаною Забужко

Дата: 22 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Нещодавно Оксана Забужко стала лауреаткою премії ім. Станіслава Вінценза від міської ради Кракова. Нагородження має відбутися сьогодні, 22 листопада. Напередодні вручення премії письменниця мала провести зустріч у Міжнародному центрі культури в Кракові. Однак група людей перешкодила проведенню зустрічі з українською письменницею. Протестувальники викрикували “Ганьба” та “Бандеро, геть за Буг”.

Про це пише видання “UAinKrakow”.

Фото: Facebook Оксани Забужко

Подія почалася з представлення письменниці та вступного слова. Оксана Забужко встигла подякувати Польщі за підтримку та за премію, лауреаткою якої вона стала. Згодом до сцени підійшла молода дівчина, яка попросила Забужко про коментар щодо Волинської трагедії та вручила їй підручник з історії.

Після слів дівчини всі ці чоловіки на задніх рядах піднялися й почали кричати. Вони розгорнули велике біле простирадло, де були перекреслені Бандера та Шухевич і написано, що українці вчиняють геноцид польського народу”, – розповіла одна зі свідків подій.

На зауваження ведучого про те, що ці особи перекрикують зустріч, хтось вигукнув, що “такою й була їхня мета”. Натовп продовжував скандувати “Стоп історичній брехні та бандеризації” і  “Тільки правда нас визволить”. На місце подій прибули правоохоронці.

“Це виглядає дуже ганебно, але мені шкода тих, хто справді хотів бути на моїй зустрічі. Я хотіла поговорити й хочу нормального діалогу. Мені дуже прикро, що цю зустріч зірвали. Це спонукає мене до рефлексії на майбутнє. Те, що виливається з Росії, цей сморід – він отруює цілу Європу! Тож гасло наших предків з 19-го століття “За нашу і вашу свободу” й надалі залишається актуальним”, – зазначила Забужко. 

На цих словах Оксана Забужко разом з організаторами покинула зустріч.

На це відреагував і директор львівського музею Івана Франка Богдан Тихолоз, який був присутній на зустрічі. Він вважає цей інцидент провокацією.

“Політична провокація ультраправих сил у Кракові, яка зірвала розмову з Оксаною Забужко, – спробa вбити клин між українцями і поляками, яка на руку Росії. Певен, що за цією провокацією видніють путінські щурячі вушка”, – написав він.

Молодіжна націоналістична організація “Młodzież Wszechpolska” на своїй сторінці в соцмережах заявила, що це вона зірвала зустріч з письменницею в Кракові начебто тому, що Забужко “прославляє злочини УПА”.

Раніше вони написали листа до міської ради Кракова з вимогою скасувати вручення нагороди Станіслава Вінценза Оксані Забужко.

Нагадаємо, що в липні у Варшаві перехожа побила громадянку України, яка говорила телефоном українською. Нападниця вигукувала ксенофобські образи щодо потерпілої, а в поліції, куди українка звернулася, спочатку не зафіксували мотиву нетерпимості. 

“Ти українська повія, ти ганчірка, у**б*й до України, я працюю і плачу податки, а ти отримуєш 500+”, – кричала невідома польськомовна жінка. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: