ВРП відмовилася звільняти суддю, яка кинула за ґрати побитого “Беркутом” фотографа Нужненка
Вища рада правосуддя відмовилася звільнити суддю Шевченківського суду Києва Валентину Маліновську, яка у 2013 році відправила за ґрати побитого силовиками фотографа Сергія Нужненка.
Про це повідомив адвокат Роман Маселко.
https://www.facebook.com/roman.maselko/posts/10213154543492686
1 грудня 2013 року під Адміністрацією президента відбувалась акція протесту. Нужненко, як він розповідав журналістам, прийшов туди, аби зробити фоторепортаж, проте згодом його разом з іще вісьмома чоловіками жорстоко побили працівники “Беркуту”.
“Саме побиття тривало десь до хвилини, було чоловік шестеро. Після того як я прийшов до тями, камера лежала біля мене. Після цього до мене підійшла медик із Внутрішніх військ, привела на територію Адміністрації президента, надала першу медичну допомогу, обмотала голову. Відвела до сходів, де вже були поранені “вевешники”, і сказала чекати швидку”, – каже журналіст.
Однак замість медиків до чоловіка прийшли співробітники СБУ, вивели його на вулицю, де лежали на дорозі інші затримані.
“Ми пролежали на землі близько двох-трьох годин. Одному хлопцю стало погано, він почав втрачати свідомість. Вони перелякались, гадали, що він може померти, а це в їхні плани, схоже, не входило. Викликали швидку, і приїхав лікар, який вчинив дуже шляхетно. Він сказав, що або він забере всіх, або нікого. Вони поступилися, і нас усіх забрали. Мене повезли в лікарню на Братиславській”, – згадував фотограф.
Згодом прокуратура звинуватила Нужненка в побитті планшетом і камерою більш ніж 70 беркутівців.
3 грудня суддя Маліновська відправила фотографа разом з вісьмома іншими затриманими на 60 діб до СІЗО. Нужненко розповідав, що на засіданні суддя ігнорувала всі докази невинуватості. За тиждень запобіжний захід для журналіста змінили на особисте зобов’язання.
Після Революції гідності суддю Маліновську намагалися притягнути до відповідальності за ухвалене рішення. Так, у квітні минулого року Вища кваліфікаційна комісія визнала її такою, що не відповідає обійманій посаді, і надіслала до ВРП подання про звільнення. У відомстві півтора року розглядали подання, але в підсумку вирішили не звільняти Маліновську.
За словами Маселка, вже тривалий час у ВРП керівницею одного з відділів працює невістка Маліновської.
Нагадаємо, що в лютому цього року в п’яту річницю розстрілів на Євромайдані міжнародні партнери та правозахисні організації закликали Україну краще розслідувати справи Майдану. Деякі навіть називали розслідування розстрілів активістів під час Революції гідності “ганьбою українського судочинства”.
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі людей, 104 з них загинули. 48 осіб загинули внаслідок розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 людей дістали поранення саме від обстрілів з боку “Беркуту”. Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику “справу Майдану”, яка налічує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують убивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).