Вперше в Україні суд звільнив довічника, керуючись практикою ЄСПЛ

Дата: 09 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Вперше в Україні Апеляційний суд звільнив довічного засудженого за станом здоров’я, керуючись практикою Європейського суду з прав людини.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Вінницької області.

Згідно з повідомленням, 43-річного Олександра Каверзіна, засудженого за 13 злочинів, Апеляційний суд Вінницької області 3 листопада звільнив від довічного позбавлення волі через суттєву загрозу життю і здоров’ю чоловіка.

Олександр Каверзін має першу групу інвалідності по зору, страждає внутрішньочерепним тиском, який може спровокувати інсульт.

“Осліп чоловік від катувань, що завдали йому працівники міліції”, – сказано у повідомленні.

Зазначається, що Апеляційний суд Вінницької області керувався рішенням Європейського Суду з прав людини у справі “Каверзін проти України”, а також рішенням  ЄСПЛ у справі “Лорс проти Нідерландів”.

“Відповідно до рішення Європейського Суду з прав людини від 15 травня 2012 року у справі “Каверзін проти України” (заява 23 893/03) встановлено порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з катуванням заявника працівниками міліції; порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з непроведенням органами влади ефективного розслідування за скаргою заявника на катування; порушення статті 3 Конвенції з огляду на відсутність у період з січня до вересня 2001 року адекватної медичної допомоги у зв’язку з ушкодженням ока; порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з застосуванням до заявника наручників у Дніпропетровській колонії”, – йдеться в ухвалі Апеляційного суду Вінницької області.

У рішенні  ЄСПЛ у справі “Лорс проти Нідерландів” йдеться про те, що “повна сенсорна ізоляція, поєднана з тотальною соціальною ізоляцією, може знищити особистість та становить форму негуманного поводження, яка не може бути виправдана потребами забезпечення безпеки за будь-яких причин”.

Як відомо, Олександр Каверзін обвинувачувався у вбивстві семи осіб, серед яких – троє працівників міліції. Також він засуджений за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, незаконне зберігання вогнепальної зброї, бандитизм та розбій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter